کد خبر: 660367
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۶ ۱۳:۴۸:۴۵
| |

میرتاج‌الدینی:

پیشنهاد تعطیلی روز شنبه بر اساس یک پروپاگاندای رسانه‌ای مطرح شده

یک نماینده مخالف تعطیلی شنهبه‌ها گفت: پیشنهاد تعطیلی روز شنبه بر اساس یک پروپاگاندای رسانه‌ای مطرح شده، این در حالی است که مراودات اقتصادی آمریکا و چین ۱۵۰۰ میلیارد دلار مبادلات تجاری است که حتی یک ساعت یا روز اداری مشترک با هم ندارند.

پیشنهاد تعطیلی روز شنبه بر اساس یک پروپاگاندای رسانه‌ای مطرح شده
کد خبر: 660367
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۶ ۱۳:۴۸:۴۵

محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده تبریز در مجلس یازدهم در تشریح پیشنهاد خود درباره تعطیلی شنبه‌ها گفت: تعطیلی پنج‌شنبه‌ها با در نظر گرفتن مبانی فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی دارای اهمیت است و ضمن اینکه تعطیلی پنجشنبه‌ها در درازمدت در کشور نهادینه شده است.

به گزارش مهر، وی بیان کرد: پیشنهاد تعطیلی روز شنبه بر اساس یک پروپاگاندای رسانه‌ای مطرح شده، این در حالی است که مراودات اقتصادی آمریکا و چین ۱۵۰۰ میلیارد دلار مبادلات تجاری است که حتی یک ساعت یا روز اداری مشترک با هم ندارند. ۸۵ درصد تجارت خارجی ما با ۱۰ کشور است که اکثر آنها مسلمان هستند. از طرف دیگر اکنون عصر ارتباطات است و عملاً روز تعطیلی و غیرتعطیلی معنایی ندارد.

علی‌اکبر علیزاده برمی، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌ها، گفت: ۹۰ درصد تجارت ما با همسایگان است و مدل تعطیلی همسایگان هم مثل خودمان بوده و ربطی به پنج‌شنبه و شنبه ندارد.

وی بیان کرد: جریان غرب‌گرا موضوع تعطیلی شنبه را مطرح کرده است. چرا ما باید دنبال غربی‌ها برویم؟ آنها باید دنبال ما بیایند. اگر به فکر دین مردم هستیم، باید پنج‌شنبه‌ها تعطیل باشد و اگر به فکر دین مردم نیستید، هر کاری خواستید بکنید.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
  • مریم ارسالی در
    چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

    لطفاً ....ششما براتون رابطه زنده با دنیا در مرحله دهم اهمیت هم قرار ندارد. حواستان هست که اگر پنجشنبه را تعطیل کنید، در هفته فقط سه روز با جهان ارتباط کاری دارید؟ بعید میدانم که برای تان علی السویه است.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها