کد خبر: 660195
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۲۰:۳۰:۰۰
| |

روزنامه جمهوری اسلامی:

مجلس دوازدهم با مسامحه مشروع است

روزنامه جمهوری اسلامی مجلس دوازدهم را با مسامحه مشروع دانست.

مجلس دوازدهم با مسامحه مشروع است
کد خبر: 660195
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۲۰:۳۰:۰۰

روزنامه جمهوری اسلامی مجلس دوازدهم را با مسامحه مشروع دانست.

به گزارش جمهوری اسلامی، ریزش آراء در انتخابات مجلس یازدهم که در سال 1398 برگزار شد، هشدار مهمی بود برای مسئولین نظام جمهوری اسلامی که علت آن را بررسی کنند و راه‌های جلوگیری از ریزش را پیدا و برای جبران آن اقدام نمایند. این هشدار مهم موجب درس گرفتن مسئولین نشد و بی‌تفاوتی آنان نسبت به این واقعه تلخ و ادامه راه نادرستی که پیموده می‌شد منجر به کاهش پیشرفت مشارکت در انتخابات مجلس دوازدهم در اسفندماه سال 1402 شد. و حالا میزان آراء منتخبان مجلس دوازدهم نشان می‌دهد اعتبار مجلس به کمترین میزان چهار دهه گذشته رسیده و چنین وضعیتی برای نظام جمهوری اسلامی شایسته نیست. این ضعف شدید در مورد حوزه انتخابیه تهران بیش از سایر حوزه‌هاست.

این روزنامه افزوده است: مشکل، زمانی پررنگ‌تر می‌شود که رئیس مجلس دوازدهم از منتخبین تهران برگزیده شود. مفهوم این واقعه در آن صورت این خواهد بود که کسی در راس مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد که کمتر از 5 درصد آراء واجدین شرایط رای دادن در انتخابات مجلس را دارد.

جمهوری اسلامی نوشته است: چنین مجلسی با چنین رئیسی را با مسامحه می‌توان مشروع دانست زیرا در ظاهر به قوانین مربوط به انتخابات نمایندگان عمل شده و مجلس براساس قوانین موجود شکل گرفته است. با این حال این مجلس را نمی‌توان یک مجلس مقبول دانست. 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها