کد خبر: 660011
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۳ ۲۲:۰۰:۰۰
| |

پیشنهاد عجیب شریعتمداری: جمهوری اسلامی در واکنش به خرد شدن منشور سازمان ملل توسط اسرائیل بازرسان آژانس را از ایران اخراج کند!

حسین شریعتمداری خواسته در واکنش به اقدام نماینده اسرائیل در سازمان ملل در خرد کردن منشور سازمان ملل، بازرسان آژانس انرژی اتمی را از ایران اخراج کند!

پیشنهاد عجیب شریعتمداری: جمهوری اسلامی در واکنش به خرد شدن منشور سازمان ملل توسط اسرائیل بازرسان آژانس را از ایران اخراج کند!
کد خبر: 660011
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۳ ۲۲:۰۰:۰۰

حسین شریعتمداری خواسته در واکنش به اقدام نماینده اسرائیل در سازمان ملل در خرد کردن منشور سازمان ملل، بازرسان آژانس انرژی اتمی را از ایران اخراج کند!

به گزارش کیهان، بخش‌هایی از یادداشت حسین شریعتمداری را در ادامه می‌خوانید؛ 

 

وزارت امور خارجه کشورمان اقدام اهانت‌آمیز نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل را محکوم کرده است که اقدامی شایسته است ولی کافی نیست و با آنچه انتظار می‌رود و حق مسلم جمهوری اسلامی ایران نیز هست فاصله زیادی دارد. چرا که؛ 

اولاً: نماینده رژیم جعلی اسرائیل با خرد کردن منشور ملل متحد، بی‌اعتقادی این رژیم به سازمان ملل متحد و ساز و کار آن را رسماً اعلام کرده است. بنابراین وظیفه تعریف شده سازمان ملل آن است که به ادامه عضویت آن در این سازمان خاتمه دهد، اگرچه عضویت این رژیم پلید از ابتدا هم غیر‌قانونی بوده است. 

ثانیاً: به تمامی کشورهای عضو این سازمان، از جمله جمهوری اسلامی ایران اهانت کرده است. 

ثالثاً: همان‌گونه که اشاره شد، در فاصله سال‌های ۱۹۴۷ تا امروز ۵۱۲ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی صادر شده است که از آن میان ۵۲ قطعنامه توسط آمریکا وتو شده و بقیه نیز با بی‌اعتنایی این رژیم وحشی و جعلی رو‌به‌رو شده است و در تمامی این موارد - بدون استثنا- سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان در قبال قانون‌شکنی‌های این رژیم ساکت بوده و به هیچیک از وظایف قانونی و تعریف‌شده خود عمل نکرده است.

 اکنون به جرأت می‌توان گفت که جمهوری اسلامی ایران به عنوان کمترین اقدام ضروری باید اجرای تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، از جمله قطعنامه‌های این سازمان درباره پرونده هسته‌ای کشورمان را متوقف کرده و در اولین گام، بازرسان آژانس را از کشور اخراج کند. باور بفرمائید که این حق مسلم و قانونی کشورمان است. این حق مسلم را پایمال نکنید.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها