کد خبر: 658706
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ۰۸:۳۲:۰۰
| |

روزنامه اعتماد گزارش داد:

اتفاقی نادر در بودجه‌نویسی؛ بسته شدن بودجه ۱۴۰۳ قبل از تصویب برنامه توسعه!

روزنامه اعتماد نوشت: تا امروز، برنامه هفتم توسعه از سوی شورای نگهبان تایید نشده است؛ این درحالی است که طبق قانون بودجه‌های سالانه باید براساس احکام برنامه‌های توسعه باشد و مشخص نیست بودجه 1403 براساس کدام برنامه توسعه نگاشته شده است.

اتفاقی نادر در بودجه‌نویسی؛ بسته شدن بودجه ۱۴۰۳ قبل از تصویب برنامه توسعه!
کد خبر: 658706
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ۰۸:۳۲:۰۰

روزنامه اعتماد از اتفاقی نادر در بودجه نویسی امسال خبر داده است. 

به گزارش اعتماد، 27 اسفند ماه و در شرایطی که مجلس از 21 اسفند ماه جلسه علنی نداشت و از سوی دیگر 22 و 26 اسفند ماه سخنگوی شورای نگهبان ایرادات متعددی را به بودجه وارد کرده بود، اعلام شد که شورای نگهبان بخش نخست بودجه را تایید کرده است. البته که همچنان تا امروز، برنامه هفتم توسعه از سوی شورای نگهبان تایید نشده است؛ این درحالی است که طبق قانون بودجه‌های سالانه باید براساس احکام برنامه‌های توسعه باشد و مشخص نیست بودجه 1403 براساس کدام برنامه توسعه نگاشته شده است.

این روزنامه نوشته است: برنامه ششم توسعه هم چندین‌بار تمدید شده بود، اعتبارش در پایان 1402 به پایان رسید و در حال حاضر کشور هنوز برنامه توسعه ندارد؛ یعنی کشور در خلأ میان دو برنامه توسعه ششم و هفتم قرار دارد و مشخص نیست بودجه چگونه بسته شده است. از سوی دیگر، طبق آنچه مجلس در اسفند ماه تصویب کرد، دولت اجازه دارد تا پایان اردیبهشت 1403 طبق احکام بودجه 1402 و جداول 1403 عمل کند که این طرح نیز محل شک و شبهه شد؛ چراکه طبق قانون در شرایطی که بودجه در زمان مقرر تصویب و تایید و ابلاغ نشود، دولت موظف به تهیه لایحه چند-دوازدهم است که دولت همین کار را هم نکرد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها