کد خبر: 658660
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۹ ۱۳:۳۶:۳۵
| |

آیت الله جوادی آملی:

حرف هر واعظی در مردم اثر نمی‌کند، وگرنه این همه روضه‌‌خوانی‌ها و وعظ کم نیست

آیت‌الله جوادی آملی گفتند: «حرف هر واعظی در مردم اثر نمی‌کند، وگرنه این همه روضه‌‌خوانی‌ها و وعظ کم نیست؛ اما یک آدم داغدیده که حرف می‌ زند حرف او در ما اثر می‌‌کند».

حرف هر واعظی در مردم اثر نمی‌کند، وگرنه این همه روضه‌‌خوانی‌ها و وعظ کم نیست
کد خبر: 658660
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۹ ۱۳:۳۶:۳۵

حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: «حرف هر واعظی در مردم اثر نمی ‌کند، وگرنه این همه روضه‌ خوانی ‌ها و وعظ کم نیست؛ اما یک آدم داغدیده که حرف می‌ زند حرف او در ما اثر می‌ کند».

به گزارش شفقنا، این مرجع تقلید در درس اخلاق ۱۳۸۳/۰۶/۱۲ گفتند: «به ما گفتند طلبه‌ ها وقتی درس می‌ خوانید باید مواظب باشید پر در بیاورید برای اینکه این همه ما آمدیم اینجا فراشی کردیم برای شما پر پهن کردیم برای اینکه شما درس بخوانید؟ برای اینکه لمعه و اصول فقه بخوانید؟ یا نه، پر در بیاورید. این اولین پیام.

روحانی بی پر، دیگر وارث پیغمبر نیست، در استاد معارف هم موفق نیست، در امر به معروف هم موفق نیست در ارگان دیگر هم برود موفق نیست، دو: حالا که پر در آورده چه کار بکند؟ ملائکه می ‌گویند وقتی پر در آوردی باید پرواز بکنی سه: کجا پرواز کنی؟ مثل این مرغ ‌ها که به طمع طعمه از راه‌ های دور می ‌آیند تالاب ‌های شمال به دنبال تالاب بگردی می‌ شوی همین آخوند معمولی یا نه، پر در بیاور از طبیعت به ماورای طبیعت؛ پر در بیاور از دنیا پر بکش نه در دنیا نه تالابی فکر بکنی آن وقت این کشور می‌ شود امام؛ آن وقت این جوان‌ ها شیفته او می ‌شوند هر آخوندی همین طور است!

اساتید معارف راهشان این است، ما راهمان این است امر به معروف و نهی از منکر راهمان این است باید پر در بیاوریم، یک؛ پرواز بکنیم، دو؛ از طبیعت به ماورای طبیعت، سه؛ مریدبازی این مشکلی را حل نمی ‌کند هیچ جا مشکلی را حل نمی ‌کرد چه اینکه حالا بخواهد حل بکند این راه ما است آن وقت چنین آدمی می‌ شود جانشین پیغمبر.

جریان «سَلْمَانُ‌ مِنَّا أَهْلَ‌ الْبَیت‌» که مخصوص سلمان نبود. این درباره بسیاری از مردها و زن ‌ها اتفاق افتاده بعضی از بزرگان قم را حضرت فرمود: «مِنَّا أَهْلَ‌ الْبَیت‌» بعضی از زن‌ هایی که شایسته علم بودند فرمود: «مِنَّا أَهْلَ‌ الْبَیت‌»؛ منتها حالا درباره سلمان شهرت پیدا کرده است….»

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها