کد خبر: 657378
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۸ ۱۰:۲۴:۲۵
| |

جزئیاتی از محتوای مهم رایزنی تلفنی رئیسی با امیر قطر درباره پاسخ موشکی به اسرائیل

رئیس دولت سیزدهم خطاب به امیر قطر گفت: قاطعانه اعلام می‌کنیم که کوچکترین اقدام علیه منافع ایران قطعا با پاسخی سهمگین، گسترده و دردناک علیه همه عاملان آن مواجه خواهد شد.

جزئیاتی از محتوای مهم رایزنی تلفنی رئیسی با امیر قطر درباره پاسخ موشکی به اسرائیل
کد خبر: 657378
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۸ ۱۰:۲۴:۲۵

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شامگاه دوشنبه در پاسخ به تماس تلفنی شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» ضمن تبریک عید سعید فطر به وی و مردم کشورش، با اشاره به تحولات اخیر منطقه مهمترین موضوع حال حاضر منطقه و حتی جهان را تداوم نسل‌کشی بی‌رحمانه فلسطینیان غزه و ضرورت تلاش موثر برای متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی دانست و افزود: کودک‌کشی، نسل‌کشی و جنایات هولناک صهیونیست‌ها در حالی با حمایت کامل آمریکا و برخی کشورهای غربی تداوم یافته است که مردم مظلوم و مقتدر غزه با مقاومت خود همچنان پیروز میدان هستند.

به گزارش ایسنا، رئیس دولت سیزدهم در ادامه اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را نشانه استیصال ناشی از دست نیافتن این رژیم به اهدافش از حمله به غزه توصیف و تصریح کرد: برخلاف انتظار تمام آزدیخواهان و ملت‌های آزاده و همچنین برخلاف نص صریح قوانین بین‌المللی، سازمان ملل متحد و شورای امنیت همانند کوتاهی و بی عملی‌شان در توقف جنایات صهیونیست‌ها در غزه، به حداقل وظایف قانونی خود در محکومیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق نیز عمل نکردند، لذا جمهوری اسلامی ایران در راستای اعمال حق دفاع مشروع خود بر اساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد، عملیاتی را علیه همان مراکزی که علیه ما شرارت کرده بودند، طراحی و اجرا کرد.

رئیسی بار دیگر با تاکید بر ضرورت اتخاذ اقدامات بازدارنده در برابر تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به‌ویژه از سوی کشورهای اسلامی، حمایت‌های کورکورانه برخی کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی را زمینه تنش‌زایی در منطقه دانست و تصریح کرد: همانطور که قبلا هم رسما اعلام کردیم عملیات وعده صادق با هدف تنبیه متجاوز با موفقیت انجام شد. اینک قاطعانه اعلام می‌کنیم که کوچکترین اقدام علیه منافع ایران قطعا با پاسخی سهمگین، گسترده و دردناک علیه همه عاملان آن مواجه خواهد شد.

شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» نیز در این مکالمه تلفنی ضمن تبریک متقابل عید فطر، روابط دو کشور را بر اساس اعتماد عالی متقابل میان سران دو کشور، متمایز و ممتاز توصیف و تصریح کرد: ایران و قطر در همه احوال و شرایط پشتیبان و حامی یکدیگر بوده و هستند.

امیر قطر با اشاره به تلاش کشورش برای محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق افزود: امروز شاهد بالاترین سطح همگرایی جهانی و مردمی در حمایت از آرمان فلسطین هستیم و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند با متشنج کردن اوضاع، افکارعمومی جهانی را از جنایات خود در غزه منحرف کند.

وی درایت جمهوری اسلامی ایران در طراحی و اجرای پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی را ستود و آن را حاوی پیامی واضح و روشن برای همگان دانست.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

  الان باید چه دیدگاهی با توجه مفهوم ادبیات مورد استفاده در مطالب بالا بنویسم.
  - تحسین کنم کهاز منظر من آن بالا، چیزی برای تحسین وجود ندارد.
  - فحش و ناسزا بگویم که شان خودم را پایین می آورم.
  از این موارد بگذریم اگر نگرش این ها همین است که حداکثر سرانجامی که می توان تصور کرد اگر با تدبیر و دور اندیشی آمریکای جنایتکار فعلا" جنگ نشود بعلت هزینه و فایده ایی که می کنند ادامه تحریم ها با شدت وحشتناک تر و از بین رفتن بیشتر قدرت و منافع ملی ایران و ایرانیان خواهد بود و به جاهایی خواهیم رسید که بعنوان نمونه همین کشور مگسی حاشیه خلیج فارس هم دیگر ما را تحویل نخواهد گرفت.
  الان بطور قطع به یقین و از منظر من ،
  نوبت عقل و درایت و دور اندیشی در حل چالش ها و مشکلات خطرناک و گوناگون موجود و روی میز است نه دادن شعار و حریف طلبیدن برای مبارزه .
  همین.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها