کد خبر: 656698
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۱ ۱۴:۲۳:۳۴
| |

سخنگوی دولت:

نرخ ارز در کانال‌های تلگرامی تاثیری بر سفره مردم ندارد!

سخنگوی دولت گفت: در حوزه ارز، سیاست دولت تامین ارز مورد نیاز کشور را با از جمله فعال‌کردن بازارهای مبادله دنبال می‌کند. باتوجه به اینکه نرخ ارز تامین کالاهای اساسی در طول کل سال گذشته ثابت و ۲۸ هزار تومان است، تفاوت در نرخ‌های ارزی که در برخی کانال‌ها اعلام می‌شود - صرف نظر از اینکه واقعاً چه مقدار خریدوفروش ارز با آن قیمت انجام می‌شود - مبنایی ندارد در کالاهای اساسی سفره مردم تغییری حاصل شود.

نرخ ارز در کانال‌های تلگرامی تاثیری بر سفره مردم ندارد!
کد خبر: 656698
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۱ ۱۴:۲۳:۳۴

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت سیزدهم در بخشی از نشست خبری خود، در پاسخ به پرسشی درباره زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان، تأکید کرد: حکم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده، ولی هنوز این برنامه نهایی و قانون نشده و طبعاً به دولت نیز ابلاغ نشده است. به محض ابلاغ قانون برنامه هفتم، دولت فرایندهای اجرایی را انجام می‌دهد. البته دولت آمادگی لازم را کسب کرده و به محض اینکه قانون ابلاغ شود، فرایندهای اجرایی آن نیز طی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بازار ارز، تصریح کرد: وقتی در یک جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم و آنان سعی می‌کنند از هر مسیری ضربه بزند، انتظار می‌رود وفاق، همدلی و همراهی همگانی صرف از نظر از جهت‌گیری‌های سیاسی وجود داشته باشد تا ثبات‌ به بازار برگردد و منافع ملت را به شکل حداکثری تأمین کنیم.

سخنگوی دولت یادآور شد: همه مردم علاقمندند نرخ ارز ثبات داشته باشد و تورم کاهش یابد یا نرخ رشد اقتصادی تحقق پیدا کند. انتظار می‌رود همه در راستای اخبار ثبات‌آفرین حرکت و همراهی کنند. تیم اقتصادی دولت شبانه‌روزی در حال برنامه‌ریزی و اقدام هستند. جلسات مستمری با حضور رئیس‌جمهوری و محوریت فرمانده تیم اقتصادی دولت آقای مخبر برگزار می‌شود.

بهادری جهرمی افزود: در حوزه ارز، سیاست دولت تامین ارز مورد نیاز کشور را با از جمله فعال‌کردن بازارهای مبادله دنبال می‌کند. باتوجه به اینکه نرخ ارز تامین کالاهای اساسی در طول کل سال گذشته ثابت و ۲۸ هزار تومان است، تفاوت در نرخ‌های ارزی که در برخی کانال‌ها اعلام می‌شود - صرف نظر از اینکه واقعاً چه مقدار خریدوفروش ارز با آن قیمت انجام می‌شود - مبنایی ندارد در کالاهای اساسی سفره مردم تغییری حاصل شود چون نرخ ارز در آنجا ثابت است و تولیدکننده و واردکننده کالاهای اساسی خود را با نرخ ثابت ۲۸ هزار تومانی دریافت کرده است. این جدا از نرخ‌سازی در بازارهای مثلاً قاچاق یا در فضای کانال‌های تلگرامی است.

وی تاکید کرد: افزایش قیمت محصولات سفره مردم به بهانه افزایش نرخ ارز بازار آزاد باتوجه به تامین ارز از کانال رسمی و با نرخ ۲۸ هزار تومانی تخلف است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها