کد خبر: 656356
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۹ ۱۹:۰۰:۰۰
| |

با ادعای حکمرانی اسلامی نمی‌توان مردم را قانع و وادار به همراهی کرد

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: حکمرانان ما که داعیه‌دار پیروی از مولای متقیان هستند باید اعمال و گفتار خود را با این سیره عملی منطبق کنند تا بتوانند از حکمرانی خویش کارنامه‌ای درخشان ارائه نمایند. با ادعای حکمرانی اسلامی نمی‌توان مردم را قانع کرد و از آنها انتظار همراهی داشت.

با ادعای حکمرانی اسلامی نمی‌توان مردم را قانع و وادار به همراهی کرد
کد خبر: 656356
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۹ ۱۹:۰۰:۰۰

روزنامه جمهوری اسلامی از شیوه حکمرانی مسئولان انتقاد کرده است. 

به گزارش جمهوری اسلامی، حکمرانان ما که داعیه‌دار پیروی از مولای متقیان هستند باید اعمال و گفتار خود را با این سیره عملی منطبق کنند تا بتوانند از حکمرانی خویش کارنامه‌ای درخشان ارائه نمایند. با ادعای حکمرانی اسلامی نمی‌توان مردم را قانع کرد و از آنها انتظار همراهی داشت. مردم در طول تاریخ و در پهنه جغرافیای جهان با شعار مجذوب حضرت علی علیه‌السلام نشدند، آنها مجذوب عمل آن حضرت شدند و تا امروز پیروی از او را بزرگ‌ترین افتخار خود می‌دانند.

این روزنامه یادآور شده است: حضرت علی علیه‌السلام در حکومت کوتاه‌مدت خود با مشکلات و موانع زیادی مواجه بود که مزاحمت سه گروه قاسطین (ستمگران)، ناکثین (زیاده‌خواهان) و مارقین (خشکه‌ مقدس‌های افراطی) جلوه‌های اصلی این مشکلات و موانع بود. برخورد حکیمانه با این سه گروه که معاویه، بعضی از نزدیکان پیامبر اکرم و خوارج، نمادهای اصلی آنها بودند، یکی از درخشان‌ترین بخش‌های کارنامه حکمرانی امیرالمومنین علیه‌السلام است. علیرغم شیطنت‌ها، کارشکنی‌ها، تزویرها و اقدامات براندازانه این گروه‌ها، حضرت علی علیه‌السلام با هیچیک از آنها قبل از آنکه اتمام حجت کند، نصیحت نماید و فرمان عفو صادر کند وارد جنگ نشد. ورود به جنگ نیز با اقدام طرف مقابل بود و اقدام حضرت همواره جنبه دفاعی داشت. رسیدگی به مجروحین سپاه دشمن، جلوگیری از هرگونه بدرفتاری با اسرا، تلاش برای آشنا کردن مردم با خدا و معارف دینی، دستگیری فقرا، همراهی با ضعفا و تلاش مستمر برای برقراری عدالت، محورهای اصلی حکمرانی امام اول ما شیعیان را تشکیل می‌دادند. آیا حکمرانی ما شباهتی به حکمرانی علوی دارد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها