کد خبر: 656191
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۷ ۱۳:۵۴:۵۵
| |

سفر قریب الوقوع رئیسی به پاکستان

درحالی که پیش از این نخست وزیر جدید پاکستان دعوت از رئیس جمهور ایران برای سفر به اسلام‌آباد را تجدید کرده بود، سخنگوی وزارت خارجه این کشور اظهار داشت: درحال تنظیم و هماهنگی میزبانی از این سفر هستیم.

سفر قریب الوقوع رئیسی به پاکستان
کد خبر: 656191
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۷ ۱۳:۵۴:۵۵

ممتاز زهرا بلوچ سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با اشاره به سفر هیئت بلندپایه جمهوری اسلامی ایران به اسلام‌آباد اظهارداشت این کشور به زودی میزبان آیت الله رئیسی می‌شود.

به گزارش تسنیم، وی در کنفرانس هفتگی وزارت خارجه پاکستان اظهارداشت: تهران و اسلام‌آباد بر تعمیق همکاری‌ها به ویژه در حوزه اقتصادی تمرکز و تاکید دارند.

بلوچ با اشاره به سفر هیئت ایرانی به پاکستان گفت: طرفین برای افزایش سطح همکاری و دستیابی به منافع مشترک تلاش می‌کنند.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه ایران در راس هیئتی به پاکستان سفر کرده است.

بر اساس بیانیه سفارت ایران در اسلام‌آباد، «شهباز شریف» نخست وزیر جدید پاکستان هفدهم اسفندماه در تماس تلفنی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران، گفته بود: ما منتظر سفر زود هنگام شما به پاکستان هستیم.

شریف با تاکید بر اهمیت روابط دیرینه و برادرانه دو کشور همسایه، تاکید کرده بود: پاکستان مصرانه به دنبال تعمیق تعاملات همه جانبه با ایران و گسترش همکاری‌های مشترک است.

 وی همچنین با تجدید دعوت رسمی از آیت‌الله رئیسی برای سفر به پاکستان، گفته بود: ما منتظر انجام شدن هرچه زودتر این سفر از سوی جنابعالی هستیم.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها