کد خبر: 655447
|
۱۴۰۳/۰۱/۰۷ ۰۹:۳۰:۰۰
| |

اولتیماتوم مجدد ایران به کویت درباره میدان آرش؛ اجازه برداشت یک‌جانبه و بدون لحاظ منافع کشورمان، به هیچ کشوری را نمی‌دهیم

معاون حقوقی رئیس دولت سیزدهم گفت: هرچند ما معتقد به حل و فصل موضوع در قالب گفتگوی دوجانبه با کشور کویت در مورد میدان آرش هستیم اما به هیچ وجه به آن کشور و یا کشور دیگری اجازه اقدام برخلاف موازین حقوقی بین‌المللی در برداشت یک‌جانبه و بدون لحاظ منافع کشورمان از این میدان مشترک را نخواهیم داد.

اولتیماتوم مجدد ایران به کویت درباره میدان آرش؛ اجازه برداشت یک‌جانبه و بدون لحاظ منافع کشورمان، به هیچ کشوری را نمی‌دهیم
کد خبر: 655447
|
۱۴۰۳/۰۱/۰۷ ۰۹:۳۰:۰۰

محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس دولت سیزدهم در پیامی که در صفحه مجازی خود درباره میدان آرش منتشر کرده، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی از «حق مکتسبه» خود در میدان مشترک گازی آرش عقب‌نشینی نخواهد کرد.

به گزارش فارس، وی اضافه کرده است: هرچند ما معتقد به حل و فصل موضوع در قالب گفتگوی دوجانبه با کشور کویت در مورد میدان هستیم اما به هیچ وجه به آن کشور و یا کشور دیگری اجازه اقدام برخلاف موازین حقوقی بین‌المللی در برداشت یک‌جانبه و بدون لحاظ منافع کشورمان از این میدان مشترک را نخواهیم داد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳

  از منظر من؛
  در زمینه دفاع از حق و حقوق مُلک و ملّت ایران در تمام ابعاد و زمینه ها برای هیچ کشور، دولت، ... ریز و درشت، نباید جای کوچکترین تردید و شکی باقی مانده باشد.
  در این رابطه اولتیماتوم بسیار جدی و کاربردی باید توسط فرماندهی محترم کل ستاد ن . م و خطاب به هر دو کشور کویت و عربستان صادر با شدت تمام صادر شود (برگزاری مانور کوچک با بزرگ نمایی سمعی و بصری و پرتاب موشک) تا حساب کار دست این سران بی خاصیت و بی خرد کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بیایید.
  وضعیت و شرایط بین الملل بدتر از این برای ایران و ایرانی، یعنی جنگ و درگیری است و جنگ آن چیزی نیست که اعراب نشسته در داخل کاخ های شیشه ای، خواهان ان باشند.
  همین.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها