کد خبر: 655251
|
۱۴۰۳/۰۱/۰۳ ۲۱:۳۰:۳۴
| |

فرمان امام جمعه قم به مردم: با کشف حجاب برخورد قاطع و عبرت‌آموز داشته باشید

امام جمعه قم گفت: رعایت ظواهر دینی و عفاف و حجاب تکلیفی مهم و الزامی است، کشف حجاب حرام شرعی و سیاسی است و دشمنان ما با برنامه و نقشه وارد شدند و ما نیز باید با برنامه وارد شویم. با توطئه دشمن نباید ساده برخورد کرد، مردم قم، دستگاه های مسئول و خانواده ها باید طبق وظیفه خود با این منکرها برخوردی سازنده، قاطع و عبرت آموز داشته باشند.

فرمان امام جمعه قم به مردم: با کشف حجاب برخورد قاطع و عبرت‌آموز داشته باشید
کد خبر: 655251
|
۱۴۰۳/۰۱/۰۳ ۲۱:۳۰:۳۴

سید محمد سعیدی، نماینده ولی فقیه در قم گفت: قم از گذشته تا کنون از لحاظ فرهنگی و معنوی نه تنها سرمشق کشور بلکه سر مشق جهان اسلام بوده است. قم به خاطر ویژگی و رسالتی که دارد در حوزه‌های گوناگون به ویژه در زمینه فرهنگ و عفاف و حجاب فراتر از شهرهای دیگر است و این امر از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید، حوزه علمیه و مردم متدین قم است.

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: رعایت ظواهر دینی و عفاف و حجاب تکلیفی مهم و الزامی است، کشف حجاب حرام شرعی و سیاسی است و دشمنان ما با برنامه و نقشه وارد شدند و ما نیز باید با برنامه وارد شویم. با توطئه دشمن نباید ساده برخورد کرد، مردم قم، دستگاه های مسئول و خانواده ها باید طبق وظیفه خود با این منکرها برخوردی سازنده، قاطع و عبرت آموز داشته باشند.

خطیب جمعه قم بیان کرد: مردم در دعای تحویل سال خداوند را « یا مقلّب الْقلوب و الْأبْصار یا مدبّر اللّیْل و النّهار یا محوّل الْحوْل و الْأحْوال» خطاب می کنند و سرانجام حاجت خود را «حوّلْ حالنا إلی أحْسن الْحال» بیان می کنند. یعنی بهترین حالات، روزها و وضع‌ها را برای ما فراهم کن. همت والای انسان مسلمان همین است که در همه زمینه ها به بهرین‌ها دست پیدا کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در رابطه با شعار سال گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر بخواهیم جهش تولید داشته باشیم باید اقتصاد را مردمی کنیم و پای مردم را به عرصه تولید را به نحو محسوسی باز کنیم و موانع حضور مردم را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: این شعار رهبر معظم انقلاب برگرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی است؛ خداوند در آیه ۶۰ سوره انفال می‌فرماید:« هُوَ الَّذِی أَیَّدَکَ بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِینَ؛ اوست که به نصرت خود و یاری مؤمنان تو را مؤیّد و منصور گردانید.»

سعیدی افزود: در نظام مقدس جمهوی اسلامی، مردم از ابتدا تا امروز، جایگاه والایی داشته اند و نظام ما با اتکا به دو بال «توکل به خداوند» و «توان و همراهی مردم» از معبرهای سخت عبور کرده است و اکنون نیز با مشارکت گسترده مردم می‌توان از مشکلات اقتصادی عبور کرد.

وی بیان کرد: جهش تولید زمانی اتفاق می افتد که تولید افزایش پیدا کند و مردم هم کالاهای مورد نیاز خود را از کالاهای ایرانی تهیه کنند. برای تحقق شعار سال لازم است که کارگروه‌های تخصصی در همه دستگاه‌ها راه اندازی شود تا ضمن پرهیز از طرح‌های عجولانه و غیرمرتبط از فوت وقت جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: کسانی که نمی‌خواهند و نمی‌گذارند کارها به دست مردم بی افتد دو هدف را دنبال می‌کنند اول اینکه به دنبال منافع حرام و نامشروع خودشان هستند و دوم اینکه با این سنگ‌اندازی‌ها برای دشمن کار می‌کنند و مزدوران آمریکا جنایتکار و صهیونیست‌های کودک کش هستند و به همین خاطر مسئولین باید دست این خیانتکاران و جاسوس های اقتصادی دشمن را از دخالت در امور کشور کوتاه کنند.

امام جمعه قم در رابطه با غزه مظلوم و مقتدر غزه گفت: مفهوم‌های انسانی در جهان سیاست همیشه دست آویز امیال و اهداف سیاسیون و جهانخواران بوده است به گونه‌ای که حتی جان افراد ابزار دیت جریان دقدرت های سیاسی قرار می‌گیرد تا از آن ابزار فشار درست کنند.

وی با اشاره به فجایع غزه یادآور شد: مقاومت همچنان قدرتمند و مقاوم ایستاده است و سرانجام بینی صهیونیست های جنایتکار را به خاک خواهد مالید. دشمنان اسلام و فلسطین بدانند طوفان الاقصی خاموش شدنی نیست و شما شاهد خواهید بود که دنیا آینده دنیا فلسطین است و رژیم غاصب اسرائیل از نقشه جغرافیا محو خواهد شد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها