کد خبر: 654226
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۲۱:۰۰:۰۰
| |

تصاویری از پایگاه پهپادی هوافضای سپاه پاسداران + عکس

دانش آموزان سمپاد سراسر کشور در جریان اردوهای راهیان پیشرفت و امید با حضور سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پایگاه پهپاد هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موقعیت حضرت علی اکبر (ع) خوزستان بازدید کردند.

تصاویری از پایگاه پهپادی هوافضای سپاه پاسداران + عکس
کد خبر: 654226
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۲۱:۰۰:۰۰

پرنده هدایت‌پذیر از دور یا به اختصار پَهپاد که به آن هواپیمای بدون سرنشین (به انگلیسی: Unmanned aerial vehicle) نیز می‌گویند، گونه‌ای هواگرد هدایت‌پذیر از راه دور بدون سرنشین با هدایت کنترلی است.

به گزارش فارس، پرواز پهپادها ممکن است تحت کنترل از راه‌دور توسط یک خلبان، یا با درجات مختلفی از خودمختاری، مانند کمک توسط خلبان خودکار (autopilot)، تا هواپیماهای کاملاً خودمختار که هیچ شرطی برای مداخله انسانی ندارند و بدون نیاز به هدایت انجام شود. پهپادها را می‌توان به روشی دیگر هدایت کرد. به این شکل که از قبل نقاطی برای آنها انتخاب کرد و پهپاد روی این نقاط حرکت می‌کند و عملیات انجام می‌دهد.

پهپادها در ابتدا، در طول سدهٔ بیستم برای مأموریت‌های نظامی که برای انسان‌ها بسیار «کسل‌کننده یا خطرناک» بودند، ساخته شدند و در قرن بیست و یکم به دارایی‌های ضروری برای اکثر ارتش‌ها تبدیل شدند. با بهبود فناوری‌های کنترل و کاهش هزینه‌ها، استفاده از آنها به بسیاری از برنامه‌های غیرنظامی گسترش یافت. این کاربردها شامل عکاسی هوایی، تحویل و ارسال کالا، کشاورزی، کاربردهای پلیسی و نظارتی، بازرسی از زیرساخت‌ها، کاربردهای علمی و تحقیقاتی و مسابقات هواپیماهای بدون‌سرنشین است.

 

12پایگاه پهپادی

 

11پایگاه پهپادی

 

 

10پایگاه پهپادی

 

9پایگاه پهپادی

 

8پایگاه پهپادی

 

7پایگاه پهپادی

 

6پایگاه پهپادی

 

5پایگاه پهپادی

 

4پایگاه پهپادی

 

3پایگاه پهپادی

 

2پایگاه پهپادی

 

پایگاه پهپادی1

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها