کد خبر: 653720
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۵ ۱۳:۵۰:۰۰
| |

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا:

قالیباف قطعا با دخالت‌های بیرونی رئیس می‌شود؛ اما کرسی ریاست او متزلزل خواهد بود

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: آقای قالیباف قطعا با دخالت های بیرونی رئیس مجلس خواهد شد، البته کرسی ریاست او پایه های متزلزل خواهد داشت و مجبور است حرف تندروها را گوش کند.

قالیباف قطعا با دخالت‌های بیرونی رئیس می‌شود؛ اما کرسی ریاست او متزلزل خواهد بود
کد خبر: 653720
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۵ ۱۳:۵۰:۰۰

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا درباره تعداد بالای آرای باطله در انتخابات مجلس گفت: فقط تعداد آرای باطله در تهران قریب به 300 هزار رأی بود. وقتی به آرای منتخب اول نگاه می کنیم فاصله آرای آقای نبویان با آرای صحیح نزدیک به 950 هزار رأی است. همچنین به نسبت 7.5 میلیون نفری که می توانستند در تهران رأی دهند آقای نبویان با ارفاق توانست 8 درصد آرای تهرانی ها را جذب کند.

به گزارش نامه نیوز بخش هایی از گفت و گوی مهاجری را در ادامه می خوانید:

 

 • تعداد قابل توجهی از افراد برگه های رأی را ناقص پر کردند، با توجه به آنکه برگه رأی در تهران 30 جای خالی دارد، این مسئله نشان می دهد که علاقه مندی مردم به نوشتن نام نامزدهای این دوره در برگه رأی بسیار پایین بود و به اعتقاد من برگه هایی که فقط نام 2 یا سه نامزد در آنها نوشته شده اند نیز فرقی با آرای سفید ندارند.
 • یک زمانی در تهران منتخب نخست 2 میلیون رأی داشت، این دوره از انتخابات آنقدر سطح کاندیداها پایین بود که عمده رأی دهندگان ترجیح دادند به نوشتن نام نهایتا 5 تا 10 نامزد اکتفا کنند، از این رو تکلیف 16 کرسی حوزه انتخابیه تهران در دور دوم انتخابات مشخص می شود.
 • مردم تغییر فاز دادند،  البته اگر اصلاح طلبان با تمام قوا نیز وارد انتخابات می شدند وضعیت بهتر از این نمی شد چون جامعه ایرانی به ویژه در کلانشهرها دیگر ذائقه سیاسی ندارد. معتقدم مردم دیگر در فضای سیاسی سیر نمی کنند و نیاز نمی بینند که تحولات و اتفاقات سیاسی را برای تحقق برخی اهداف رصد کنند چراکه این کار را کاملا بی معنا می دانند.
 • آقای قالیباف قطعا با دخالت های بیرونی رئیس مجلس خواهد شد چون در مجلس یازدهم حتی کسی در تراز آقای قالیباف وجود ندارد. گرچه شخص آقای قالیباف به لحاظ سطح سیاسی، شخصیتی درجه 3 است اما خرمندترین فرد در مجلس دوازدهم محسوب می شود. البته کرسی ریاست او پایه های متزلزل خواهد داشت و مجبور است حرف تندروها را گوش کند.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • محمدعلی محمدی(م.ریحان) ارسالی در
  سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  خوب فشار را بگذارید روی قباحت دخالت بیرونی! آهای آقای دخالت بیرونی به فکر عاقبتت باش

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها