کد خبر: 653195
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ۱۰:۵۳:۳۹
| |

واکنش تند آمریکا به پرتاب ماهواره ایرانی با پرتابگر روسی به فضا

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پرتاب ماهواره ایرانی «پارس ۱» از طریق پرتاب‌گر روسی «سایوز» را نشانگر تعمیق شراکت نظامی میان ایران و روسیه تلقی کرد.

واکنش تند آمریکا به پرتاب ماهواره ایرانی با پرتابگر روسی به فضا
کد خبر: 653195
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ۱۰:۵۳:۳۹

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پرتاب ماهواره ایرانی «پارس ۱» از طریق پرتاب‌گر روسی «سایوز» را نشانگر تعمیق شراکت نظامی میان ایران و روسیه تلقی کرد.

به گزارش ایسنا، میلر در بخشی از نشستی خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده، در پاسخ به سوالی مبنی بر این که ارزیابی وزارت امور خارجه آمریکا درباره پرتاب ماهواره ایرانی توسط روسیه به مدار زمین چیست، با اشاره به شراکت نظامی ایران و روسیه مدعی شد: همان طور که پیشتر، چند بار به طور علنی هشدار داده‌ایم، این شراکت برای اوکراین، همسایگان ایران و جامعه بین‌المللی خطرناک است.

میلر در ادامه اظهاراتش گفت: ما توان خود برای اقدام در پاسخ به شراکت نظامی میان روسیه و ایران را در هماهنگی نزدیک با شرکا و متحدانمان نشان داده‌ایم و اگر ایران پا فراتر بگذارد و موشک‌های بالستیک به روسیه بفروشد، به شما اطمینان می‌دهم که پاسخ جامعه بین‌المللی سریع و شدید خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات در ایران در اظهاراتی مداخله‌جویانه انتخابات ایران را فاقد شفافیت خواند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها