کد خبر: 652850
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۸ ۲۰:۰۰:۰۰
| |

پلمب کافه‌ها ادامه دارد؛ افراد ناشناس گزارش بی‌حجابی می‌دهند

روزنامه هم میهن از ادامه‌دار بودن ماجرای پلمب کافه‌ها به دلیل بی‌حجابی گزارش دارد.

پلمب کافه‌ها ادامه دارد؛ افراد ناشناس گزارش بی‌حجابی می‌دهند
کد خبر: 652850
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۸ ۲۰:۰۰:۰۰

روزنامه هم میهن از ادامه‌دار بودن ماجرای پلمب کافه‌ها به دلیل بی‌حجابی گزارش دارد. 

به گزارش هم میهن،پلمب کافه‌ها به‌دلیل حجاب مشتریان که بخشی از طرح حجاب و عفاف است، از فروردین‌ماه امسال شروع شد و هنوز هم به قوت خودش باقی‌ است. تقریباً هیچ شهری نیست که کافه‌هایش درگیر پلمب و تعطیلی نشده باشد. در تهران هم کافه‌های محدوده ایرانشهر، انقلاب و چهارراه ولیعصر بودند که رکورد پلمب را به‌نامِ خود ثبت کردند. کسی دقیقاً نمی‌داند بعد از چندبار پلمب‌شدن چه اتفاقی می‌افتد، اما شنیده‌اند که ممکن است دادگاهی شوند و برای‌شان وثیقه تعیین یا جواز کسب‌شان باطل شود. حتی ممکن است بدون هیچ دلیلی پلمب شوند؛ مثل کافه‌ای که مشتری نداشت و اماکن دستور تعطیلی موقت آن را صادر کرد یا کافه دیگری که به‌دلیل نوع حجاب یک دختر 10ساله دستور پلمب گرفت. کافه‌های زیادی هم به‌دلیل همین شرایط یا حتی صرف حضور در این محدوده، قید فعالیت‌های فرهنگی را زده‌اند یا آن را محدود کرده‌اند.

این روزنامه در ادامه به نقل از یک کافه‌دار نوشته است:«بعد از اخطار پلمب، 72 ساعت فرصت می‌دهند تا برای رفع آن اقدام کنیم، در این 10 سال فقط اماکن پلمب می‌کرد، اما در یک‌سال گذشته افرادی به کافه می‌آیند که نمی‌دانی چه کسی هستند؟ اما می‌آیند، چیزهایی می‌نویسند و می‌روند و چند روز بعد هم اماکن می‌آید و پلمب می‌کند. بسیاری از هم‌صنفی‌های ما هم که کافه‌های موفقی داشتند، به‌دلیل همین شرایط مجبور به تعطیلی شدند. قبلاً ممکن بود کافه‌ها سالی دوبار به‌دلیل بی‌حجاب، سیگار، موسیقی و... پلمب شوند، امسال ما در شش‌ماه اول، شش‌بار پلمب شدیم.»

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
  • ناشناس ارسالی در
    سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

    به هر حال، دوستان کافه دار هم نیاز هست توجه بیشتری در رعایت قوانین و موضوعات مختلف در واحد صنفی خود داشته باشند تا با این موارد مواجه نشوند ... به خصوص که کافه محل رفت و آمد نیست ...

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها