کد خبر: 652713
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۷ ۰۶:۲۰:۰۰
| |

این زن ژاپنی، مبارز مورد علاقه حماس و فلسطینیان بود

حماس بیانیه‌ای صادر کرد که طی آن سخنگوی جنبش فلسطینی حماس تاکید کرد که آزادی شیگه نوبو مبارز آزادی خواه ژاپنی معروف به مریم که به دلیل حمایت و همراهی با فلسطینان در مبارزه علیه اسرائیل در زندان‌های ژاپن محبوس بود، به معنای پیروزی وی و پیروزی آرمان فلسطین است.

این زن ژاپنی، مبارز مورد علاقه حماس و فلسطینیان بود
کد خبر: 652713
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۷ ۰۶:۲۰:۰۰

فوساکو شیگه‌ نوبو در سپتامبر سال ۱۹۴۵ در ژاپن به دنیا آمد. در ماه فوریه سال ۱۹۷۱ «ارتش سرخ ژاپن» (نیهون سکیگون) را پایه‌ ریزی کرد. «ارتش سرخ ژاپن» حدود ۴۰ عضو داشت. او شخصاً در بسیاری از عملیات مسلحانه حضور داشت.

به گزارش ایسنا، ارتش سرخ ژاپن با «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» رابطه‌ای بسیار نزدیک داشت. هدف ارتش سرخ ژاپن براندازی سلطنت در ژاپن و آغاز یک انقلاب بود. نام‌های دیگر ارتش سرخ ژاپن عبارتند از: «بریگارد بین‌المللی ضدامپریالیست»، «نیپون سکیگون»، «نیهون سکیگون»، «بریگارد جنگ مقدس» و «جبهه دموکراتیک ضدجنگ»

در سال ۲۰۰۰ مردم «اوزاکا» شاهد پیاده شدن یک زن میان‌سال با دستانی دست‌بندزده بودند. او دستانش را بالا آورد و فریاد زد: «من به مبارزه ادامه خواهم داد!»

پلیس ژاپن او را که «مخوف‌ترین زن تروریست جهان» می‌نامید در شهرک کوچک «تاکاتسوکی» در حومه «اوساکا» دستگیر کرد. در آوریل سال ۲۰۰۱، شیگه‌ نوبو انحلال ارتش سرخ ژاپن را اعلام کرد.

در فوریه سال ۲۰۰۶ او به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

فوساکو شیگه‌ نوبو در خرداد ماه سال 1401 پس از 22 سال از زندان های ژاپن آزاد شد.

 در زمان آزادی وی حماس بیانیه ای صادر کرد که طی آن سخنگوی جنبش فلسطینی حماس تاکید کرد که آزادی شیگه نوبو مبارز آزادی خواه ژاپنی معروف به مریم که به دلیل حمایت و همراهی با فلسطینان در مبارزه علیه اسرائیل در زندان‌های ژاپن محبوس بود، به معنای پیروزی وی و پیروزی آرمان فلسطین است.

همچنین در آن زمان، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، در بیانیه‌ای آزادی مبارز انقلابی ژاپنی فوساکو شیگنوبو از زندان‌های ژاپن را تبریک گفت.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در این بیانیه اعلام کرد که مردم فلسطین آنچه را که این مبارز و همرزمانش در ارتش سرخ ژاپن برای فلسطین انجام دادند را فراموش نخواهند کرد.

این جبهه از آزادگان جهان خواست تا از این مبارز و پیشتاز انقلابی ژاپنی الگوبرداری کنند که وابستگی ایدئولوژیک و انقلابی اصولی خود را با انجام وظیفه بین المللی فراجغرافیایی خود در قبال مبارزه در کنار فلسطین و جبهه مردمی به عنوان یک واقعیت، تجسم بخشید.

ژاپنی

ژاپنی

ژاپنی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها