کد خبر: 652701
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۶ ۱۸:۵۰:۰۰
| |

سید حسین مرعشی، دبیر کل کارگزاران:

ادعای جدایی رسمی کارگزاران، اعتماد ملی و ندای ایرانیان از «جبهه اصلاحات» و اجتماع پیرامون آقای مطهری کج‌فهمی است

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی گفت: حزب کارگزاران سازندگی ایران در طول سال و درباره تحولات مختلف با جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی همسو و غیرهمسو گفت‌وگو و تعامل دارد. با این مقدمه، اینکه تعامل چند حزب سیاسی عضو جبهه اصلاحات، به جدایی از این جبهه و جمع شدن حول محور آقای مطهری تعبیر شود، قطعا کج‌فهمی است.

ادعای جدایی رسمی کارگزاران، اعتماد ملی و ندای ایرانیان از «جبهه اصلاحات» و اجتماع پیرامون آقای مطهری کج‌فهمی است
کد خبر: 652701
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۶ ۱۸:۵۰:۰۰

سیدحسین مرعشی، دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی گفت: حزب کارگزاران سازندگی ایران در طول سال و درباره تحولات مختلف با جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی همسو و غیرهمسو گفت‌وگو و تعامل دارد. با این مقدمه، اینکه تعامل چند حزب سیاسی عضو جبهه اصلاحات، به جدایی از این جبهه و جمع شدن حول محور آقای مطهری تعبیر شود، قطعا کج‌فهمی است.

به گزارش ایرنا، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با بیان اینکه اساسا سنت سیاسی کارگزاران، شخص‌محوری را برنمی‌تابد، اضافه کرد: همان‌طور که قبلا گفتم، ما از هر قدمی در جهت رقابتی شدن انتخابات استقبال می‌کنیم اما این به معنای منصفانه بودن انتخابات در همه حوزه‌ها یا داشتن تعداد قابل توجهی نامزد که بتوانیم مسئولیت سیاسی حمایت از آنها را بر عهده بگیریم، نیست.

مرعشی گفت: این ویژگی اصلاح‌طلبان است که هیچگاه جریان یکدستی نبوده‌اند که اگر بودند نیازی به تشکیل جبهه وجود نداشت. سازوکار تصمیم‌گیری جبهه اصلاحات هم اجماع نیست. هرچند ممکن است به آیین‌نامه‌های جبهه انتقاداتی وارد باشد، اما اکثریت، مبنای تصمیم‌گیری است. ما هنوز با این نقطه که امکان اثرگذاری در جبهه وجود ندارد، فاصله زیادی داریم.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: طبق مصوبه کمیته سیاسی، حزب کارگزاران سازندگی ایران عضو جبهه اصلاحات است و هرچند مشکلاتی وجود دارد اما سعی خواهیم کرد پس از انتخابات و با استفاده از سازوکارهای دموکراتیک، جبهه اصلاحات را اصلاح کنیم.

به گفته مرعشی، جبهه اصلاحات تنها جبهه‌ای است که کارگزاران عضو آن است و هیچ پیشنهاد دیگری هم مطرح نشده است.

مرعشی در پایان با بیان اینکه برای بیش از ۷۰درصد کرسی‌های مجلس، نامزد اصلاح‌طلبی وجود ندارد، تاکید کرد: ما در تهران فهرستی نخواهیم داشت و درباره حمایت از ۲۰ درصد دیگر کرسی‌ها نیز شعب استانی ما در هماهنگی با جبهه اصلاحات استان خود عمل خواهند کرد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

  به نظر، این بیان به واقعیت در دسترس و موجود نزدیک است.
  تندرست و موفق باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها