کد خبر: 652086
|
۱۴۰۲/۱۱/۳۰ ۰۸:۵۴:۰۲
| |

تشریح آخرین شرایط لیست جبهه پایداری و موتلفه در انتخابات پیش‌رو

حمیدرضا ترقی در تشریح تصمیم انتخاباتی موتلفه گفت: در تهران در درجه اول سعی‌مان بر این است که پیشنهاداتمان را به ائتلاف‌ها ارائه دهیم. اگر با حضور افراد در قالب ائتلاف‌ها موافقت شد و گنجانده شدند چه بهتر، اما اگر نشد افرادی که ضروری می‌بینیم حتما به مجلس راه پیدا کنند ممکن است آنها را به‌طور جداگانه و به صورت مستقل در تهران اعلام کنیم.

تشریح آخرین شرایط لیست جبهه پایداری و موتلفه در انتخابات پیش‌رو
کد خبر: 652086
|
۱۴۰۲/۱۱/۳۰ ۰۸:۵۴:۰۲

حمیدرضا ترقی، قائم‌مقام حزب موتلفه درباره وضعیت لیست این حزب برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاداتمان آماده شده و لیست در سطح تهران و کشور مشخص شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بخش هایی از گفت و گوی ترقی را در ادامه می خوانید:

 

 • در شهرستان‌ها به عهده استان‌ها گذاشتیم که با هر مجموعه و ائتلافی که خواستند هماهنگی کنند و یا مستقل عمل کنند و وارد فعالیت شوند.
 • در تهران در درجه اول سعی‌مان بر این است که پیشنهاداتمان را به ائتلاف‌ها ارائه دهیم. اگر با حضور افراد در قالب ائتلاف‌ها موافقت شد و گنجانده شدند چه بهتر، اما اگر نشد افرادی که ضروری می‌بینیم حتما به مجلس راه پیدا کنند ممکن است آنها را به‌طور جداگانه و به صورت مستقل در تهران اعلام کنیم.
 • برای رفتن به ذیل ائتلاف‌ها نیاز است که بحث‌ها یک الی دو روز دیگر ادامه پیدا کند چون هنوز به نتیجه نرسیدیم.
 • در صورت ائتلاف، برای افرادی که در لیست ائتلاف قرار نگرفتند در روز سه‌شنبه تصمیم می‌گیریم که آیا به صورت مستقل وارد شوند یا خیر چون باید دید امکان موفقیتشان وجود دارد یا نه لذا نیاز به بررسی مجدد دارد تا تصمیمان را اتخاذ کنیم.
 • بنای ما برای لیست دادن به آن معنا نبوده است که برای آن سرلیست انتخاب کنیم به همین دلیل بدون سرلیست وارد انتخابات می‌شویم.
 • نامزدها باید تلاش کنند براساس سرمایه اجتماعی که دارند بتوانند رای بیاورند چون با قانون جدید هر کس تقریبا ۲۰ درصد رای بیاورد و نامزدهای دیگر بیشتر از این عدد رای نیاورند امکان رفتن به مجلس وجود دارد.

 

از سوی دیگر، علی خضریان در توضیح آخرین اقدامات جبهه پایداری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: جبهه پایداری انقلاب اسلامی در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین مرکز تصمیم گیری‌های کلان در کشور و بر اساس منشور فکری و سیره عملی بنیانگذار راحل نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب، معتقد است در انتخاب و گزینش نامزدهای انتخابات برای معرفی به مردم، ملاک‌ها و شاخص‌ها دارای اهمیت می‌باشد و آسیب اصلی در این موضوع حرکت به سمت وابستگی حزبی یا قبیله‌گرایی سیاسی، به جای توجه به این شاخص‌ها است.

بخش هایی از گفت و گوی خضریان را نیز در ادامه می خوانید:

 

 • بر همین مبنا دغدغه و دل‌مشغولی جبهه پایداری نیز در مناسبات حاکم بر انتخابات پیش روی مجلس، در گام اول تحقق مشارکت گسترده و دشمن‌شکن مردم عزیز کشورمان در انتخابات است و معتقد است مشارکت گسترده مردم در تعیین سرنوشت خویش و شکل‌دهی خانه ملت، می‌تواند شرایط حرکت به سمت ایران قوی را تسهیل نماید. همچنین دغدغه دیگر جبهه پایداری، لحاظ شدن شاخص‌های مکتب امامین انقلاب در مدل‌ها و سازوکارهای انتخاباتی بوده و هست و تأکید بزرگانی همچون استاد فقید حضرت آیت الله مصباح یزدی در ادوار گذشته مبنی بر استفاده و دعوت از نامزدهای اصلح و کارآمد در فهرست‌های انتخاباتی ولو اینکه از اعضای جبهه پایداری انقلاب اسلامی نباشند نیز بر همین مبنا می‌باشد.
 • جبهه پایداری با انتشار رسمی شاخص‌های برآمده از تفکر امامین انقلاب طی ماه‌های گذشته و دعوت از همه نیروهای دلسوز گفتمان انقلاب تا با توجه به این شاخص‌ها نسبت به دعوت از افراد اصلح جهت حضور در عرصه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام نموده و افراد مد نظر خود را جهت انتخاب نهایی نامزد اصلح به دفاتر جبهه پایداری در سراسر کشور و سامانه اینترنتی جبهه پایداری نیز اعلام کنند، اقدام به ارزیابی دقیق نامزدهای معرفی شده و دعوت منتخبین ایشان به جلسات گفتگو و مصاحبه طی دو ماه گذشته کرده است و این جلسات در اغلب حوزه‌های انتخابیه پایان یافته و در حال حاضر ارزیابی‌های صورت گرفته شده در حال نهایی شده جهت معرفی نامزدهای اصلح و کارآمد به مردم شریف ایران اسلامی است.
 • جبهه پایداری همچنان تلاش برای وحدت گفتمانی و مبتنی بر اصول و ارزش‌ها با دیگر نیروهای انقلاب را از ضروریات برهه کنونی دانسته و معتقد است کارآمدی و اثرگذاری این تلاش در صورتی که مبتنی بر آموزه‌های اصیل انقلاب اسلامی باشد بر همگان عیان خواهد شد؛ لذا وحدت مدنظر ما در سراسر کشور نه حول شخص و اشخاص و بلکه حول شاخص‌های اصولی اعلام شده می‌باشد.
 • بر همین مبنا جبهه پایداری در تهران و در سطح کشور ضمن ارزیابی نامزدها جهت شناسایی نفرات اصلح، بر اساس یک الگوی منطقی و چهار مرحله‌ای همزمان با دیگر گروه‌های انقلابی برای رسیدن به وحدت اقدام می‌کند. بطوریکه در مرحله اول تلاش نیروهای عضو جبهه پایداری در طول سال‌های اخیر این بوده و هست تا با تفاهم بر حفظ مودت و مراقبت از عدم تخریب یکدیگر، اولین گام برای وحدت میان نیروهای انقلاب برداشته شود؛ و در مرحله دوم برای ایجاد تفاهم بر شاخص‌ها و معیارهای انتخاب نامزدهای اصلح؛ یعنی چارچوب‌های گفتمانی و معیارهای غیرقابل مسامحه‌ای که می‌توان آن‌ها را اصول لایتغیر برای تعیین مصادیق نمایندگی مجلس ذکر نمود و عدول از آن‌ها مقرون به انجام تکلیف نخواهد بود، اقدام کرده است.
 • در مرحله سوم تلاش بر این است تا بر مبنای همان معیارهای اصولی، جریان‌های سیاسی معتقد به مبانی انقلاب نامزدهای اصلح نسبی را ارائه دهند و تلاش مؤمنانه‌ای صورت دهیم تا تعداد کاندیداهای مشترک و نهایی فهرست‌ها در سراسر کشور حداکثری شوند؛ و در مرحله آخر نیز در صورت امکان و لطف الهی به فهرست واحدی برسیم وگرنه تا حد امکان بر اشتراکات میان فهرست‌ها اصرار و تأکید ورزیم.
 • این مسیر همچنان الگوی رفتار و اقدام جبهه پایداری است و بر خلاف برخی جوسازی‌ها و دروغ‌پراکنی‌ها از سوی پروژه بگیران رسانه‌ای تاکنون نیز طبق آن اقدام شده است و براساس گزارش‌های دریافتی از سطح کشور این روند تا روز پنج شنبه هفته جاری ۳ اسفندماه در تهران و تمام استان‌ها نهایی و برای اطلاع مردم به صورت رسمی اعلام می‌شود.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها