کد خبر: 651872
|
۱۴۰۲/۱۱/۲۸ ۱۰:۳۹:۱۶
| |

ویژگی‌های منحصربه‌فرد سامانه‌های پدافندی جدید ارتش + تصاویر

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جزئیاتی از ویژگی‌های دو سامانه پدافندی رونمایی‌شده این وزارتخانه را اعلام کرد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد سامانه‌های پدافندی جدید ارتش + تصاویر
کد خبر: 651872
|
۱۴۰۲/۱۱/۲۸ ۱۰:۳۹:۱۶

امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جزئیاتی از ویژگی‌های دو سامانه پدافندی رونمایی‌شده این وزارتخانه را اعلام کرد.

امیر محمدرضا آشتیانی در حاشیه رونمایی از سامانه پدافند هوایی شهید آرمان و آذرخش، اظهار کرد: وزارت دفاع در راستای ارتقای توان دفاعی کشور و استمرار رونمایی‌ها تمام توان خود را معطوف بر تامین نیازمندی‌های حوزه‌های دفاعی و پشتیبانی تجهیزاتی و تسلیحاتی از نیروهای مسلح کرده است.

سامانه پدافندهوایی

سامانه شهید آرمان با یاد و خاطره شهید والامقام آرمان علی‌وردی که یک سامانه راه‌کنشی به معنای تام و داری برد متوسط و ارتفاع بلند است که می‌تواند اهداف را در ۱۸۰ کیلومتری شناسایی و در ۱۲۰ کلیومتری با آن درگیر شود و منهدم‌شان کند.

وزیر دفاع تاکید کرد: این سامانه بسیار چابک است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده عملیات می‌شود. این سامانه پوشش قابل اطمینانی برای دفاع از فضای کشور فراهم می‌کند.

سامانه آرمان

آشتیانی یادآور شد: یکی دیگر از دستاوردها که برای محافظت از مراکز حساس حیاتی و مهم کشور در برابر تهدیدات پهپادی و ریزپرنده‌ها، سامانه آذرخش است که برد کوتاه است و دارای قابلیت نصب روی انواع خودروها و اجرای عملیات در شب و روز و با بهره‌گیری از سامانه راداری پیشرفته سه بعدی و سرچ اپتیکی و سیکرهای پیشرفته بسیار چابک و مانند سامانه شهید مجید است که می‌تواند اهداف را در کمترین زمان ممکن منهدم کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها