کد خبر: 647897
|
۱۴۰۲/۱۰/۲۱ ۰۸:۴۰:۱۶
| |

تکلیف آرای باطله با تجمیع برگه‌ رای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری چه می‌شود؟

وزیر کشور در پاسخ به ین پرسش که اگر رای‌ها در صندوق اشتباهی انداخته شود، آرا باطل می‌شود؟ گفت: اگر معلوم باشد که رای اشتباه در صندوقی انداخته شده است، می‌توان آن رای را درست کرد.

تکلیف آرای باطله با تجمیع برگه‌ رای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری چه می‌شود؟
کد خبر: 647897
|
۱۴۰۲/۱۰/۲۱ ۰۸:۴۰:۱۶

احمد وحیدی،‌ وزیر کشور درباره تجمیع تعرفه رای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: تعرفه ها یکی نشده است بلکه در واقع این کار برای صرفه جویی در چاپ است. تعرفه رای از وسط دو تا می‌شود و هرکدام به صندوق خود انداخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، امسال برگه رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، تجمیع و در یک برگه ادغام شده است و رأی‌دهنده یک برگه تعرفه دریافت می‌کند که از وسط قابل جدا شدن است. انتهای تعرفه مربوط به انتخابات خبرگان و قسمت بالا مربوط به مجلس شورای اسلامی است.

همچنین دو صندوق در هر شعبه اخذ رای قرار می گیرد. صندوق درب قرمز مختص مجلس خبرگان و صندوق درب آبی مختص انتخابات مجلس است. اما نامزد مجلس باید در تعرفه مجلس و نامزد خبرگان در تعرفه خودش قرار بگیر

وزیر کشور در پاسخ به ین پرسش که اگر رای ها در صندوق اشتباهی انداخته شود، آرا باطل می شود؟ گفت: اگر معلوم باشد که رای اشتباه در صندوقی انداخته شده است، می توان آن رای را درست کرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها