کد خبر: 647425
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۱۰:۵۸:۳۹
| |

وکیل رویا حشمتی:

حکم شلاق رویا حشمتی در «روز مادر» اجرا شد؛ هرچقدر گفتیم اجرای این حکم در چنین روزی مناسب نیست، نپذیرفتند!

وکیل رویا حشمتی در گفت و گویی گفت: حکم شلاق رویا حشمتی روزچهارشنبه و همزمان با روز مادر هم متأسفانه اجرایی شد. هرچقدر هم که با شعبه اجرای احکام گفتیم که اجرای این حکم در چنین روزی مناسب نیست، نپذیرفتند و این حکم متأسفانه اجرایی شد.

حکم شلاق رویا حشمتی در «روز مادر» اجرا شد؛ هرچقدر گفتیم اجرای این حکم در چنین روزی مناسب نیست، نپذیرفتند!
کد خبر: 647425
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۱۰:۵۸:۳۹

شبکه شرق نوشت: وکیل دادگستری با اشاره به جزئیات پرونده «رویا حشمتی» که منجر به شلاق خوردن او شد، اظهار کرد: «خانم رویا حشمتی به واسطه انتشار یک تصویر بدون حجاب از او در شبکه‌های اجتماعی، یک اردیبهشت با حضور شبانه ضابطان در منزلش، بازداشت و تلفن همراه و لپ تاپش هم توقیف شد. او 11 روز را در بازداشت گذراند. عنوان اتهامی او در ابتدا «حضور در معابر بدون حجاب شرعی» بود اما در نهایت، دادسرای ناحیه 38 ارشاد پرونده او را با عناوین اتهامی جداگانه و 2 کیفرخواست مجزا، به مجتمع قضائی ارشاد و دادگاه انقلاب ارجاع داد.»

او ادامه داد: «عنوان اتهامی خانم حشمتی در شعبه 26 دادگاه انقلاب، تبلیغ علیه نظام بود. در شعبه 1091 مجتمع قضائی ارشاد هم 4 عنوان اتهامی شامل «حضور در معابر بدون حجاب شرعی، جریحه‌دار کردن عفت عمومی، تولید محتوای مبتذل و تشویق مردم به فساد» متوجه خانم حشمتی شد.»

این وکیل دادگستری درباره نتیجه این پرونده‌ها هم بیان کرد: «شعبه 26 دادگاه انقلاب در نهایت خانم حشمتی را به واسطه اتهام تبلیغ علیه نظام، به یکسال حبس محکوم کرد که این مجازات برای مدت 2 سال تعلیق شد اما این شعبه تاکید کرد که یک بیستم این مجازات باید اجرایی شود. باتوجه به اینکه ما به حکم صادره توسط شعبه 26 اعتراض نکرده و تسلیم به رأی زدیم، این مجازات به حدود 13 روز کاهش یافت. خانم حشمتی پیشتر 11 روز حبس را تحمل کرده بود و در بدترین حالت باید 2 روز حبس را تحمل می‌کرد. به همین واسطه ما به اجرای احکام مراجعه کردیم و درخواست جلوگیری از اعزام او به زندان را مطرح کردیم. در نهایت مقرر شد که او خود را به زندان معرفی کند و مرخصی منجر به آزادی برای او صادر شود تا در زندان نماند اما این اتفاق رخ نداد.»

طاطائی تصریح کرد: «سه شنبه روزی بود که با زندان مراجعه کردیم تا روند معرفی به زندان و صدور مرخصی منجر به آزادی طی شود اما در زندان متأسفانه گفتند که او باید یک هفته بماند. ما روز بعد به شعبه اجرای احکام مراجعه کردیم اما چون جابه‌جایی داشتند، موفق به دیدن مقام مسئول مربوطه نشدیم. باتوجه به اینکه پنجشنبه و جمعه تعطیل بود، روز شنبه به زندان اوین مراجعه کرده و به مسئول دفتر قاضی ناظر بر زندان گفتیم که او مجموعا قرار بود 2 روز حبس تحمل کند و حالا 4 روز شده و 2 روز اضافه مانده است. در نهایت مشخص شد که یک اشتباه محاسباتی صورت گرفته و او در نهایت همان روز آزاد شد اما قانونا، 2 روز اضافه بر حکم خود، حبس تحمل کرده است.»

وکیل رویا حشمتی درباره پرونده تشکیل شده در شعبه 1091 مجتمع قضائی ارشاد هم گفت: «این دادگاه مجموعا خانم رویا حشمتی را به 13 سال و 9 حبس محکوم کرده بود. این شعبه، بابت اتهام حضور در معابر بدون حجاب شرعی، خانم حشمتی را به پرداخت یک میایون و ۲۵۰ هزارتومان جزای نقدی، بابت اتهام تشویق به فساد و فحشا به تحمل تحمل ۱۲ سال و ۶ ماه حبس، بابت اتهام جریحه دار کردن عفت عمومی به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و بابت اتهام ساخت و انتشار آثاری که عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کند، به تحمل یک سال و 3 ماه حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. ما به حکم صادره اعتراض کردیم.»

او با بیان اینکه «پس از اعتراض ما به حکم صادره، پرونده به شعبه 14 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد»، گفت: «خوشبختانه قضات این شعبه، با دقت نظر خاصی این پرونده را مورد رسیدگی قرار دادند و در نهایت، موکلم بابت اتهام تشویق به فساد و فحشا ‌و ساخت و انتشار آثاری که عفت عمومی را جریحه‌دار کرده، تبرئه کرد اما بابت اتهام حضور در معابر بدون حجاب شرعی، به پرداخت یک میلیون و 250 هزار تومان جزای نقدی و بابت اتهام جریحه دار کردن عفت عمومی به 74 ضربه شلاق محکوم کرد. این محکومیت در نهایت قطعیت پیدا کرد که روزچهارشنبه و همزمان با روز مادر هم متأسفانه اجرایی شد. هرچقدر هم که با شعبه اجرای احکام گفتیم که اجرای این حکم در چنین روزی مناسب نیست، نپذیرفتند و این حکم متأسفانه اجرایی شد.»

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
 • مهدی ارسالی در
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲

  با این اعمال یاد سخن علامه طباطبایی افتادم
  انقلاب 57 یک شهید راستین داشت و آن هم اسلام بود

 • ساده ارسالی در
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲

  انقدر که برای این کارها وقت صرف کردند اگر برای امنیت صرف میشد حادثه کرمان و پاسگاه سراوان جلوگیری میشد...
  اولویت مسئولین دولتی و مجلس بر خلاف ادعاشون معیشت مردم نیست....

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲

  احسنت فقط شلاق محکم

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲

  آنها که خون مردم را میخورند آزادند ... زنی راشلاق میزنند که چرا بیحجاب به خیابان آمده....گاهی هیچ کلامی برای گفتن نیست.

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲

  در روز مادر؟!!!😂
  میشه بگید روز مادر چه مناسبتیه؟
  شما که قبول نداشتین
  می گفتین یه زن عرب بوده تولدش به ما ربطی نداره
  حالا چی شد شد روز مادر؟
  اینجوری میصرفه براتون نه؟
  ای این پولا آتیش بشه و از،بیخ و بن ریشه تونو بسوزونه

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲

  چی بگم والا کار کار انگلیس هاست چهل و پنج سال کشت و کشتار و خشونت قرون وسطایی و متوسل شدن به شیوه هایی که فقط نفرت عمومی را بر می انگیزد واقعا"متاسفم

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲

  انزجار و بیزاری دستاورد شلاق و شمشیر

 • ناشناس ارسالی در
  شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  چرا اینهمه اختلاسگران رو شلاق نمی زنند زورشان فقط به یک زن می رسه اختلاسهای میلیاردی گم شدن دکل نفتی گم شدن چندین میلیارد پول داخل کشور وووو واقعا تعجبِ

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها