کد خبر: 647403
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۱۰:۲۰:۰۰
| |

جمهوری اسلامی:

با سخنرانی امنیت تامین نمی‌شود؛ مسئولان اطلاعاتی و امنیتی باید درباره حادثه تروریستی کرمان پاسخگو باشند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مسئولان اطلاعاتی و امنیتی باید در برابر هر ناامنی که اتفاق می‌افتد پاسخگو باشند. در این روش باید تجدید نظر قطعی شود تا از یکطرف امنیت کشور بطور کامل تامین گردد و از طرف دیگر دشمن برای همیشه از رسیدن به اهداف شومش ناامید شود.

با سخنرانی امنیت تامین نمی‌شود؛ مسئولان اطلاعاتی و امنیتی باید درباره حادثه تروریستی کرمان پاسخگو باشند
کد خبر: 647403
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۱۰:۲۰:۰۰

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی کرمان در سرمقاله خود تاکید کرده که «امنیت با سخنرانی تامین نمی‌شود».

به گزارش جمهوری اسلامی، بخش‌های مهم این مطلب را در ادامه می‌خوانید: 

 

 • تجلیل از شهدای حادثه تروریستی کرمان قطعاً لازم است. انتشار بیانیه توسط مقامات دولتی در محکوم کردن این جنایت قطعاً اقدام خوبی است. وعده دادن به مردم برای گرفتن انتقام از عاملان و مسببان این جنایت تروریستی حتماً کار درستی است. حضور مسئولان ارشد نظام در محل حادثه و عیادت از مجروحین و نظارت بر تمشیت امور هم قطعاً کار لازم و مفیدی است. در لزوم و مفید بودن این قبیل اقدامات هیچ تردیدی وجود ندارد ولی در این واقعیت هم نباید تردید کرد که اینها کافی نیستند و حداقل دو اقدام دیگر که از کمبودهای اساسی کشور هستند هم باید انجام شوند.
 • اقدام اول، تقویت نیروها و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی است که می‌توانند مانع وقوع جنایاتی از قبیل آنچه در کرمان رخ داد بشوند. اولین‌بار نیست که چنین جنایتی در کشور ما رخ می‌دهد و با توجه به اینکه گروه‌های تروریستی تکفیری همواره در کمین ما هستند، آخرین بار هم نخواهد بود.
 • اقدام دوم، برخورد با کسانی است که مسئولیت امنیت کشور را برعهده دارند ولی به وظیفه خود عمل نکرده‌اند یا در انجام آن مرتکب قصور شده‌اند. قطعاً اینطور نیست که جنایتی به بزرگی حادثه تروریستی کرمان رخ بدهد و هیچکس در انجام وظیفه امنیتی خود مرتکب قصور یا تقصیری نشده باشد.
 • یکی از مشکلات کشور ما اینست که در هیچ‌یک از اتفاقاتی که می‌افتند هرگز کسی مقصر نیست! به محض اینکه یک ناامنی رخ می‌دهد و یا جنایت بزرگی مثل جنایت تروریستی کرمان به وجود می‌آید، همه به شعار دادن و سخنرانی روی می‌آورند و تمام حواس‌ها را متوجه دشمن می‌کنند.
 • این درست است که باید متحداً در مقابل دشمن بایستیم و از کیدها و تهدیدها غافل نباشیم ولی توجه به کید دشمن نباید وسیله‌ای باشد برای اینکه افراد مسئول از مسئولیت سنگینی که دارند فرار کنند و با شعار و سخنرانی بر روی قصور یا تقصیر خود سرپوش بگذارند.
 • مسئولان اطلاعاتی و امنیتی باید در برابر هر ناامنی که اتفاق می‌افتد پاسخگو باشند. در کشورهای دیگر اگر یک پل فرو بریزد بالاترین مقام بخش مربوطه استعفا می‌دهد و کنار می‌رود ولی در اینجا ما به موج‌سواری روی می‌آوریم. در این روش باید تجدید نظر قطعی شود تا از یکطرف امنیت کشور بطور کامل تامین گردد و از طرف دیگر دشمن برای همیشه از رسیدن به اهداف شومش ناامید شود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها