کد خبر: 647368
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۰۷:۳۰:۰۰
| |

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان کرمان تشریح کرد:

افشای جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان؛ از برنامه انفجار 64 بمب در مراسم سردار سلیمانی تا انفجار عامل انتحاری قبل از گیت‌های بازرسی

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان کرمان گفت: خبرهایی از تهدیدات دشمن داشتیم و قبلاً تعداد ۱۶ بمب آماده انفجار در کرمان کشف شد که مخصوص گلزار شهدا و مرقد شهید سلیمانی ساخته شده بود، بالای ۶۴ بمب نیز در سراسر کشور کشف شد که قرار بود در مراسم شهید سلیمانی منفجر شود که عوامل آن دستگیر شدند.

افشای جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان؛ از برنامه انفجار 64 بمب در مراسم سردار سلیمانی تا انفجار عامل انتحاری قبل از گیت‌های بازرسی
کد خبر: 647368
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۰۷:۳۰:۰۰

حجت‌الاسلام علی توکلی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان کرمان در جمع خبرنگاران با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در انفجار تروریستی کرمان، اظهار داشت: برای مصدومان این حادثه آرزوی بهبودی و سلامتی دارم و مردم ما باید بدانند که آنچه که اتفاق افتاده ناشی از بغض و کینه دشمن نسبت به انقلاب و شهید سپهبد قاسم سلیمانی است.

به گزارش تسنیم، بخش هایی از اظهارات توکلی را در ادامه می خوانید:

 

 • خبرهایی از تهدیدات دشمن داشتیم و قبلاً تعداد ۱۶ بمب آماده انفجار در کرمان کشف شد که مخصوص گلزار شهدا و مرقد شهید سلیمانی ساخته شده بود، بالای ۶۴ بمب نیز در سراسر کشور کشف شد که قرار بود در مراسم شهید سلیمانی منفجر شود که عوامل آن دستگیر شدند.
 • مراسم‌ شهید سلیمانی با آن همه جمعیت، فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام بود، نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا این مراسم در کمال آرامش برگزار شود، در شورای تامین هم پیگیر این موضوع بودیم و تصمیماتی در این ارتباط گرفته شد.
 • دستگاه قضایی عضو ناظر شورای تامین است و تصمیمات خلاف قانون را تذکر می‌دهد،  ما در شورای تامین شاهد تصمیماتی بودیم که برابر قانون گرفته شده بود.
 • برخورد با جرایم نیروهای مسلح از وظایف ذاتی سازمان قضایی نیروهای مسلح است، اگر جایی ببینیم جرمی اتفاق افتاده برخورد قاطع با آن می‌شود و نمونه آن هواپیمایی اوکراین بود که بررسی و با عوامل آن برخورد شد.
 • این موارد در مورد پرونده انفجار تروریستی در کرمان نیز در حال بررسی است، هر دو انفجار قبل از گیت بازرسی بوده است و عوامل انتحاری قبل از گیت بازرسی انفجار را انجام دادند.
 • در گیت‌های بازرسی محدوده گلزار شهدای کرمان نیروی انسانی لازم بوده است، سگ مواد منفجره یاب و دستگاه جمر هم بوده و عامل انتحاری قبل از اینکه به این‌ها برسد خود را منفجر کرده است.
 • عامل انتحاری به دنبال جمعیت است و تا جایی که گیت بازرسی وجود داشته جلو آمده است و همان جا که راه برای او مسدود شده خود را منفجر می‌کند،  این گیت بازرسی هر کجا وجود داشت عامل انتحاری به محض اینکه به آن می‌رسید خود را منفجر می‌کرد و فاصله بین انفجار اول و دوم حدود ۱۵۰۰ متر بوده است.
 • بیش از ۵۰۰ نیروی امنیتی از سپاه استان‌های دیگر برای امنیت منطقه به کرمان آمده بودند، دوربین‌هایی در این محدوده نصب شده بود که تمام موارد را رصد و بررسی می‌کرد و کمال استفاده از امکانات شده بود.
 • افرادی که در فضای مجازی اذهان مردم را تشویش می‌کنند و اقدام به نشر اکاذیب دارند، بدانند حتماً شناسایی شده و با آنها برخورد خواهد شد،  قرار بود تشییع شهدای انفجار تروریستی باشکوه برگزار شود اما تهدیداتی هنوز وجود داشت و به این دلیل در شورای تامین این تصمیم گرفته شد که نحوه برگزاری مراسم تشییع تغییر کند تا این مراسم در امنیت کامل برگزار شود.
 • سئوالی وجود دارد که چرا اطلاعیه وزارت اطلاعات دیر بیان شد،در چهل و هشت ساعت نیروها به‌دنبال آن بودند که همه تهدیدات لازم در مورد مراسم شهید سلیمانی جمع شود و هیچ تهدید دیگری وجود نداشته باشد در واقع به دنبال آن بودیم تا اطلاعات دقیق به مردم داده شود.
 • اگر در این انفجار، بسته انفجاری تعبیه شده بود حتماً در زمین یک گودی ایجاد می‌کرد، راساس نظر کارشناسان چون این بسته از زمین ارتفاع داشته و به بدن فرد انتحاری متصل بوده است ترکش‌های آن به اطراف پخش شده و زمین آسیبی ندیده است.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
 • هادی حقیقت قهفرخی ارسالی در
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲

  لازم است یک مراسم با این همه تبعات و هزینه روانی و اجتماعی و اقتصادی برگزار بشه؟
  مراسمی که خود مقامات ارشد نظام و خانواده سردار حاضر به شرکت در آن نبودند.

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲

  وزیر کشور باید استیضاح بشه و استاندار کرمان و معاونش برکنار

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲

  خبرداشتن ۶۴بمب می خواهد منفجربشه یه هوشیاری به مردم ندادن بیشترمراقب خودشون باشن همینقدربی رحم

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲

  مدیران کرمان در حوزه شورای تامین همه ضعیف هستند باید آدمهای بزرگ و باسابقه بیارن تو استان کرمان والا با این مدیران ضعیف فعلی خصوصا معاون امنیتی استاندار که هیچ سابقه قبلی نداره یک شبه استخدامش کردن چون تو دفتر امام جمعه بود یک شبه هم حکم زدن معاون استاندار، خیلی از مسئولان فعلی تو کرمان متاسفانه با زد و بند و پارتی بازی پست گرفتن نه شایستگی، استاندار خودش همشهری حسینی معاون رئیس جمهوره اون سفارششو گرفته متاسفانه حلقه مفقوده در استان کرمان عدم شایسته سالاریه که منجر به این قضیه میشه

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها