کد خبر: 647060
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۴ ۰۹:۴۰:۲۱
| |

زمان تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان اعلام شد؛ چند نفر از شهدا کرمانی هستند؟

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان اعلام کرد که تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی کرمان روز جمعه در مصلی بزرگ کرمان برگزار می‌‌شود.

زمان تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان اعلام شد؛ چند نفر از شهدا کرمانی هستند؟
کد خبر: 647060
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۴ ۰۹:۴۰:۲۱

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان با بیان اینکه تا این لحظه آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان ۸۴ شهید و ۲۸۴ مصدوم اعلام شده است، اظهار داشت: آمار اولیه‌ای که روز گذشته از تعداد شهدا اعلام شده بود تغییر کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، وی با بیان اینکه روز گذشته پیکر مطهر تعدادی از شهدای ‌دوباره‌شماری شده بودند و آمار آنها هم از سوی بیمارستان‌ها و هم توسط پزشکی قانونی اعلام شده بود، ادامه داد: آمار قطعی شهدای ما تا این لحظه ۸۴ شهید است که تا کنون ۷۰ درصد آنها شناسایی شده ‌و عمدتاً مربوط به کرمان هستند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعداد مجروحان ما ۲۸۴ نفر است که تعدادی از آنها و چیزی در حدود ۳۰ نفر به صورت سرپایی ترخیص شدند، افزود: ۱۹۵ نفر در مجموع بیمارستان‌های ما بستری هستند که البته حال برخی از آنها مساعد نیست و در بخش ویژه تحت نظر هستند.

وی با بیان اینکه این اقدام تروریستی دشمن از سر ذلت بود و خون مردم ما را به جوش آورده است، گفت: روز گذشته تعداد زیادی از مسئولان کشوری بلافاصله و در اسرع وقت به کرمان آمدند.

فداکار با اشاره به اینکه پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی کرمان فردا جمعه ۱۵ دی‌ماه تشییع می‌شود، افزود: تشییع این شهدا ساعت ۹:۳۰ از چهارراه غزه به سمت مصلی بزرگ امام علی علیه السلام کرمان انجام می‌شود و پس از آن شهدای کرمان برای تدفین می‌روند و بقیه شهدا به سمت دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این حادثه خارج از گیت‌های بازرسی انجام شده و زنان، کودکان و پیرزنان و پیرمردان بی‌دفاع و بیگناه زیادی به شهادت رسیدند، گفت: دشمنان نشان دادند که حتی قبر شهید سلیمانی و زائران این شهید را نمی توانند تحمل کنند و امیدوارم که مردم ما با حضور حماسی خود در تشییع این شهدا مردم پاسخ محکمی به اقدامات بزدلانه تروریستی دشمنان بدهند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها