کد خبر: 646972
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۱۱:۳۱:۳۰
| |

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی:

در جلسه‌ای که شهید سلیمانی با پوتین درباره داعش داشت، او را توجیه کرد در جبهه مقاومت قرار بگیرد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی درباره سردار سلیمانی گفت: در جلسه‌ای که شهید سردار سلیمانی با پوتین در رابطه با بحث داعش داشت، او مسائل را به پوتین منتقل و وی را توجیه کرد، پوتین قبول کرد، وارد عرصه شود، در جبهه مقاومت قرار بگیرد و برعلیه داعش کمک کند.

در جلسه‌ای که شهید سلیمانی با پوتین درباره داعش داشت، او را توجیه کرد در جبهه مقاومت قرار بگیرد
کد خبر: 646972
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۱۱:۳۱:۳۰

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در گفتگویی به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی داشت، به حضور موثر این شهید بزرگوار در جبهه‌های حق علیه باطل اشاره می‌کند و تاکید داد شهید سردار سلیمانی ماهیگیری را به نیروهای مقاومت آموزش داد.

به گزارش خبرآنلاین بخش هایی از گفت و گوی کوثری را در ادامه می خوانید:

 

 • ابعاد شخصیتی نظامی - سیاسی شهید سردار سلیمانی و ارتباط او با مردم به خاطر آن حس مسئولیت‌پذیری بود که داشت، چنانچه وقتی امام خمینی (ره) فرمودند که افراد برای دفاع حق از باطل به جبهه بروند، شهید سردار سلیمانی پذیرفت که لباس بسیجی و بعداً سپاه را بر تن کند.
 • در این ۴۰ و خورده‌‎ای سال، یعنی از سال ۵۹ شهید سردار سلیمانی حتی پوتین‌هایش را هم درنیاورد. در حقیقت شهید سردار سلیمانی بنا به ضرورتی که پیش آمد، وارد این صحنه شد و باید بگوییم که امتحان بسیار خوبی داد و نمره بسیار عالی گرفت و در دوران هشت ساله دفاع مقدس که تمام و کمال در صحنه بود.
 • بعد از اینکه شهید سردار سلیمانی از جنگ بازگشت، به منطقه جنوب کرمان رفت. آن روزها در مناطقی مثل سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، اشرار و قاچاقچیان بزرگ جنایت‌هایی انجام می‌دادند و ناامنی‌هایی را در منطقه به وجود آورده بودند که همین باعث شد شهید سردار سلیمانی کاری کند که آنها سلاح‌شان را کنار بگذارند، بیایند و مشغول به کار شوند.
 • نکته دیگر مربوط به جنگ افغانستان بود. شهید سردار سلیمانی در جنگ‌های نامنظم تجربه داشت از این‌رو در افغانستان حضور پیدا کرد، بعد از افغانستان هم موضوع لبنان و بعد از آن بحث جبهه مقاومت مطرح شد، همه اینها پی در پی بود و باید بگویم این ماموریت‌ها از طرف فرماندهی کل قوا یعنی مقام معظم رهبری به شهید سردار سلیمانی محول می‌شد و ایشان به نحو احسن ماموریت ها را پیش بردند که در نهایت نتیجه آن را هم در رابطه با بحث داعش مشاهده کردیم که تا چه اندازه شهید سردار سلیمانی مصمم و محکم توانست قضیه داعش را حل کند. بنابراین نقش او در رابطه با بحث نظامی بسیار پررنگ بود.
 • در مورد شهید سردار سلیمانی نمی‌شود تنها بُعد نظامی را در نظر گرفت زیرا او چند بُعدی بود و بُعد سیاسی هم داشت. به این ترتیب که با توجه به اختیاراتی که مسئولان سیاسی کشورها در اختیار شهید سردار سلیمانی گذاشته بودند، می‌رفت و به بهترین نحو ارتباط می‌گرفت و مسائل را مطرح می‌کرد، برای مثال در جلسه‌ای که شهید سردار سلیمانی با پوتین در رابطه با بحث داعش داشت، او مسائل را به پوتین منتقل و وی را توجیه کرد، پوتین قبول کرد، وارد عرصه شود، در جبهه مقاومت قرار بگیرد و برعلیه داعش کمک کند کما اینکه کمک پوتین از طریق هوا بسیار موثر بود.
 • در مورد بُعد اجتماعی شهید سردار سلیمانی باید بگویم که خودش از یک نقطه بسیار محروم مثل جنوب کرمان رشد کرده بود، بنابراین حُسن شهید سردار سلیمانی این بود که هیچ‌وقت فراموش نکرد از کجا آمده و الان در کجا قرار دارد، بنابراین با همان روحیه مردمی با مردم و مخصوصاً نیروهای زیردست خود رفتار می کردند، چنانچه بسیاری از نیروها شهید سردار سلیمانی را قلباً قبول داشتند و هم دوست داشتند که همین موضوع باعث شد او در کارها و مسئولیت‌هایش بسیار موفق باشد.
 • از آنجا که قدم‌های اول در رابطه با تشکیل جبهه مقاومت شروع شده بود، شهید سردار سلیمانی در جهت تکمیل، تقویت و کامل کردن کار، اقدامات بسیار بزرگی را انجام داد. در نهایت باید بگویم شهید سردار سلیمانی کار را تکمیل کرد و در نهایت توانست موفقیت‌های بسیار زیادی به دست آورد اما به نظر بنده مهم‌ترین کاری که شهید سردار سلیمانی انجام داد، آموزش‌هایی است که در صحنه نبرد چه در رابطه با بحث دفاع مقدس یا جنگ‌های نامنظم و همچنین در مورد تولید سلاح و تجهیزات انجام دادند. به این معنی که او ماهیگیری را به نیروهای جبهه مقاومت آموزش داد نه اینکه به آنها ماهی بدهد که خودشان نتوانند کاری کنند.
 • مقدمه تشکیل جبهه مقاومت توسط تیپ محمد رسول الله(ص) در سال ۶۱ یا همان زمان هشت ساله دفاع مقدس انجام شد اما در جهت تکمیل جبهه مقاومت حاج قاسم کارهای بسیار خوبی انجام داد و آموزش‌های خوبی به آنها داد که باعث کامل شدن کار شد.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها