کد خبر: 646348
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۰۷:۴۸:۰۸
| |

آقای رئیسی تورم بالای ۴۰درصد رفت؛ قطار خیالی پیشرفت را متوقف کنید

روزنامه هم میهن نوشت:‌ بحران اقتصادی در حال عبور حتی از شرایط تورم 40درصدی است، دولت و بودجه دارند خود را با تورم 40درصدی عادت می‌دهند. تورم مواد خوراکی که در ماه‌های گذشته قدری آرام‌تر شده بود در آذرماه به بالای 4درصد رسید و با ادامه این شرایط تا پایان سال چه‌بسا تورم مواد غذایی از غیرخوراکی‌ها پیشی بگیرد. قطار خیالی پیشرفت را متوقف کنید.

آقای رئیسی تورم بالای ۴۰درصد رفت؛ قطار خیالی پیشرفت را متوقف کنید
کد خبر: 646348
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۰۷:۴۸:۰۸

روزنامه هم میهن از ابراهیم رئیسی به دلیل عدم توانایی دولتش در کنترل تورم انتقاد کرده است.

به گزارش هم میهن، واقعیت این است که بحران اقتصادی در حال عبور حتی از شرایط تورم 40درصدی است، دولت و بودجه دارند خود را با تورم 40درصدی عادت می‌دهند. تورم مواد خوراکی که در ماه‌های گذشته قدری آرام‌تر شده بود در آذرماه به بالای 4درصد رسید و با ادامه این شرایط تا پایان سال چه‌بسا تورم مواد غذایی از غیرخوراکی‌ها پیشی بگیرد. قطار خیالی پیشرفت را متوقف کنید. مدعی هستید که برای 37 مسئله کشور سند و برنامه دارید، همین امروز منتشر کنید، بعلاوه حتی اگر بر فرض ضعیف هم سندی داشته باشید، اکنون و با گذشت 30ماه از دولت خیلی دیر است قبلاً هم 7000صفحه داشتید، هیچ خیری از آن درنیامد. این هم هیچی نیست، اگر هم سندی باشد از نمونه‌های تکراری است که قطعاً اجرا نخواهید کرد.

این روزنامه تاکید کرده است: از وضعیت امور جاری این دولت همه چیز روشن است. رنگ رخساره خبر می‌دهد از سِرّ درون. آن وضعیت فساد است که اگر در ماجرای نهاده‌های دامی برخورد می‌کردید و وزیر مربوط مورد حمایت قرار نمی‌گرفت، احتمالاً الان مواجه با اَبَرفساد چای دبش نبودید، که حتی قادر به توجیه آن هم نیستید. این هم از وضع تورم که دریغ از اندکی بهبودی در آن، حتی با فروش روزانه بیش از 5/1میلیون بشکه نفت. باید زودتر تصمیم گرفت؛ فردا خیلی دیر است. فرصت زیادی وجود ندارد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها