کد خبر: 646196
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۷ ۱۴:۱۰:۲۸
| |

آیت‌الله حسین نوری همدانی، مرجع تقلید:

جدایی حوزه از سیاست خواست دشمن است

آیت‌الله حسین نوری همدانی تاکید کرد: جدایی حوزه از سیاست خواسته دشمن است و برای پیاده ساختن این فکر تمام عمر خود را صرف کرده است.

جدایی حوزه از سیاست خواست دشمن است
کد خبر: 646196
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۷ ۱۴:۱۰:۲۸

 آیت‌الله حسین نوری همدانی، مرجع تقلید در پیامی خطاب به سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علمای بلاد که از صبح امروز با محوریت «رسالت حوزه‌های علمیه و اولیت تبلیغ» در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) آغاز شده است، اظهار کرد: حفظ و نگهداری انقلاب اسلامی بر همگان واجب است.

به گزارش فارس، وی با اشاره به اینکه باید اسلام ناب در همه ابعاد جامعه بروز و ظهور داشته باشد، مطرح کرد: استکبارستیزی و دفاع از مظلوم در همه ارکان جامعه باید وجود داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه موضوع فلسطین باید در صدر مسائل اسلام باشد، عنوان کرد: علما باید خود را در کنار مردم قرار دهند و مشکلات آن‌ها را رسیدگی کنند.

وی با اشاره به اینکه اتحاد و وحدت باید در محور ولی فقیه باشد، خاطرنشان کرد: این اتحاد و همبستگی باید در راه خدمت به مردم و ترویج اسلام ناب باشد.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: امیرالمومنین(ع) در نامه 53 خطاب به مالک اشتر می‌فرمایند: ای مالک، مردم ستون دین و سپر در برابر دشمنان هستند.

وی ادامه داد: مردم انقلاب کرده، در جنگ تحمیلی شهید داده‌ و در لحظه‌های حساس پای نظام ایستاده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حوزه علمیه باید انقلابی نگه‌داشته شود و از نظام و رهبری حمایت کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری توانست این انقلاب را با همان افکار امام خمینی(ره) در برابر دشمن نگهداری کند.

وی تاکید کرد: جدایی حوزه از سیاست خواسته دشمن است و برای پیاده ساختن این فکر تمام عمر خود را صرف کرده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها