کد خبر: 644130
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ ۱۱:۱۵:۰۰
| |

واکنش جدید رئیسی به ماجرای فساد چای دبش

رئیس جمهور با اشاره به فساد اخیر در واردات چای تصریح کرد: این مسئله در سال اول دولت کشف شد و تاکنون چهار میزگرد هم در رسانه ملی درباره آن برگزار شده است؛ حالا مردم منتظرند بعد از ۹ ماه اقدامی در این زمینه صورت بگیرد.

واکنش جدید رئیسی به ماجرای فساد چای دبش
کد خبر: 644130
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ ۱۱:۱۵:۰۰

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز در افتتاحیه همایش اقتصاد ایران طی سخنانی با تأکید بر اینکه انتظار مردم از دولت، صاحب‌نظران و اندیشمندان وقوع یک تحول در همه حوزه‌هاست، عنوان کرد: این نگاه تحولی باید مورد توجه همه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری وی افزود: این تحول برای دولت و اتاق‌های فکر در محافل علمی، دانشگاهی و حوزوی یک ضرورت است و باید در دستورکار قرار گیرد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: باید اقتصاد ما علم‌پایه باشد؛ در کشور ما انتخابات وجود دارد و دولت‌ها و مجالس می‌آیند و می‌روند و هر کدام نیز نگاه خود را دارند؛ اگر کارها مبتنی بر کار علمی باشد؛ ماندگار خواهد شد.

رئیسی اظهار داشت: باید نظریه‌ای که در دانشگاه متقن بوده، اجرا شده و نظرات و انتقادات هم مطرح شود؛ اما باید بدانیم که اجرا میدان آزمون و خطا نیست.

وی با اشاره به اهمیت عدالت اقتصادی خاطر نشان کرد: عدالت در توزیع ثروت و هم‌چنین عدالت اقتصادی مهم است؛ توسعه باید در پرتو عدالت اقتصادی و اجتماعی باشد، جامعه باید با این شرایط، توسعه یابد.

رئیس‌جمهور با طرح مثالی عنوان کرد: با استفاده از آمایش سرزمینی می‌توان برنامه‌ریزی کرد که چگونه ثروت به‌صورت عادلانه توزیع می شود.

وی با اشاره به فساد اخیر در واردات چای تصریح کرد: این مسئله در سال اول دولت کشف شد و تاکنون چهار میزگرد هم در رسانه ملی درباره آن برگزار شده است؛ حالا مردم منتظرند بعد از ۹ ماه اقدامی در این زمینه صورت بگیرد.

رئیسی با یادآوری اینکه هرکجا مردم در عرصه‌های مختلف وارد میدان شدند، به نتیجه مطلوب رسیدیم، تصریح کرد: باید مردم در عرصه اقتصادی فعال باشند و دولت هم باید از آنان حمایت کند؛ اهمیت نقش دولت در هدایت، حمایت و نظارت در اقتصاد و پرهیز از تصدی‌گری قوه مجریه در عرصه اقتصاد از جمله موارد مورد اشاره رئیس‌جمهور بود.

وی در ادامه درباره مشکلات اقتصادی خاطر نشان کرد: باید با شناخت مسائل و مشکلات، تصمیم‌گیری کرده و چاره‌جویی کرد؛ این راهکار دولت است. دولت اعلام کرده که از کنار مسائل بی‌اعتنا عبور نمی‌کند و در حل مسئله مصمم است.

رئیس‌جمهور با اشاره به انتقادات برخی از دولت در زمینه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور، گفت: برخی طرح‌ها با پیشرفت‌های مختلف سال‌ها معطل مانده و باید به نتیجه برسد؛ مهم نیست که این کار به‌نام چه کسی رقم می‌خورد بلکه مهم این است که این اقدامات به‌نام نظام جمهوری اسلامی رقم می‌خورد.

رئیسی با بیان اینکه ما در کشور ۱۰۱ هزار عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها داریم، افزود: این یک سرمایه‌ی عظیم است و باید دستگاه‌ها از نظرات علمی فرهیختگان بهره‌ببرند تا بهتر بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

وی با یادآوری اهتمام دولت بر اصلاح ساختاری در حوزه‌های مختلف، اصلاح رفتارها برای رسیدن به رشد اقتصادی، تلاش برای رفع ناترازی‌ها و کسری بودجه، اظهار داشت: بانک مرکزی می‌کوشد که انضباط مالی موسسات و بانک‌ها رخ دهد و این‌روزها اخبار اقدامات بانک مرکزی در این زمینه شنیده می‌شود.

رئیسی با اشاره به برنامه‌ی دولت برای رشد تولید، تصریح کرد: بیش از ۶۰۰۰ کارگاه و کارخانه به چرخه تولید برگشته و اولویت ما بر احیای کارخانه‌ها، به‌جای ساخت مراکز تولیدی جدید است.

وی در ادامه سخنان خود درخصوص نگاه دولت در عرصه سیاست خارجی بیان کرد: در نظر داریم با کشورهای همسایه، همسو و کسانی که قصد همکاری با ما دارند، تعامل داشته باشیم.

رئیس‌جمهور با انتقاد از بنگاهداری و انجماد منابع و اموال از سوی برخی بانک‌ها خاطر نشان کرد: دولت مقابله با این مسئله را دنبال می‌کند؛ فروش به‌موقع دارایی‌ها و عدم انجماد اموال در بانک‌ها می‌تواند روند خوبی را پیش روی آنان قرار دهد.

رئیسی در ادامه گفت: کارنامه‌ی دولت در عرصه‌های مختلف موجود است و برای پیشبرد امور کشور، برنامه داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر برنامه‌ی دولت برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بریکس، شانگهای، اتحادیه اوراسیا تأکید کرد.

رئیس‌جمهور هم‌چنین در پایان سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر غزه گفت: همه در دنیا شناختند که آمریکا عامل و مرکز تمامی شرارت‌هاست و همگان به جمله‌ی امام راحل(ره) مبنی بر اینکه «آمریکا شیطان بزرگ است» پی بردند. یقین می‌دانیم خون شهیدان پایان رژیم صهیونیستی و بر ملا شدن چهره‌ی مستکبران را بیش از پیش رقم خواهد زد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  6 کلاسه سال دیگر هفتم اکابر

 • روح الله ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  خجالت هم خوب چیزیه

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  رقص یک پیرمرد بد است بیرون آمدن موی یک زن فاجعه است وبه شدیدترین وجه سرکوب و شکنجه و زندانی می شوند و...اما لواط مسئولان و مقامات و دولتمردان و زن بارگی آنها و ثروت اندوزی آنها و اختلاس و رانت علاوه بر این که بد نیست و مجازات ندارد بلکه بسیار هم عالی است و افراد به پستها و مقامات بالاتر هم می رسند .تازه می گویند ول کنید کشش ندهید . بعد برای یک لباس دختران و پسران و مردان و زنان را سرکوب می کنند حتی می کشند

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  تو بی عرضه تر از اونی هستی که بتونی جلوی دزدی اختلاس رانت بگیری اگر چند تا خودی های خودتون که اختلاس دزدی میکنن اعدام میکردین شاید امیدی به شما بود

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  چای دو دلاری جای 14 دلاری توسط عوامل دست اندرکار تحویل مردم شده چی.

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  حرفهای تکراری

 • حمیدرضا ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  کنتور که نمیندازه
  مثل دورههای قبلی ریاست جمهوری میشه انداخت گردن قبلی ها

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  دولت شما هم آره حاج آقا به به

 • ایران ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  شما که راست میگید بر شیطان لعنت

 • علی ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  پس هنوز مشکلات اقتصادی رو شناخت انجام ندادید آها زوده حاج آقا هنوز وقت بسیار است شما با وزرا برید ناهار بخورید بذارید بقیه به اختلاساشون برسن والا

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  تایادمونه بخوربخورهای کلانی بشکلهای مختلف انجام شده صرف نظرازاینکه کی مسئول مملکت بوده ندیدیم کسی بیادکه ریشه این بی نظمیهای اقتصادی مملکت رابسوزانه فقط فقط کمرملت را شکونده اندباروندی که داره منتظرخلاف دیگه ای بایدباشیم . تاکی؟ خدا می داند. یکی همت کنه .یاعلی بگه .

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  اختلاسگراعدام بایدگرددهرکسی باشد

 • روزبه ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  تا شهریور 1402 بهش وام دادن و ارز دادن بعد میگه سال اول شناسایی شده

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  آقای رئیسی! چند سال اول پیروزی انقلاب ۵۷ هر مشکلی که در داخل کشور وجود داشت را به شاه نسبت میدادید .الآن رویسای جمهور یاد گرفتند فساد و ناتوانی در کشور رابه رویسای قبلی نسبت بدهند. جنابعالی که رئیس قوه قضائیه بودید. بیشتر از این خودت را اذیت نکن.

 • غ ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲

  خواهشمنداست تمام درامدهاوداخلی وخارجی رادردوخزانه نگهداری نمائیدکه یک نفرفرمان بدهدومشخص باشدبااین سیستمهای نرمافزاری راحت میشود

 • محسنی ارسالی در
  چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  اگر به اسلام اعتقاد داری استعفا بده

 • علی ارسالی در
  پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲

  به اقای رییس جمهور بگوید مردم گول شعارهای شمارا خوردن مبارزه با فساد بگوید چرا برای واردات خودرو ارز ندارید اما برای چای دبش هرچه ارز دوست دارد می توان پرداخت شود لطفا دیگر سر مردم کلاه نگذارید

 • رضا ارسالی در
  پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲

  کسی که ارز داده باید اعدام بشود تا درس عبرت باشد برای دیگر مسئولین

 • صادق محسنی ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  می گوید این فساد در همان سال اول دولت ایشان کشف شد ولی معلوم نیست چرا هم در سال اول دولت یعنی 1400 و هم در سال دوم دولت یعنی 1401 به شرکت دبش ، ارز داده اند و اتفاقا در سال دوم ، بیشتر از سال اول !!

 • ناشناس ارسالی در
  سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  ایشان ده سال رئیس بازرسی کل کشور بوده که ضعیف ترین دوره کاری بازرسی کل کشور محسوب می شود .

 • جعفری باوریانی ارسالی در
  شنبه ۹ دی ۱۴۰۲

  جناب رئیسی اگر راست می گویید اختلاس گر در ملا عام اعدام بفرما ئید اگر راست می گویید

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها