کد خبر: 644016
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ ۰۴:۰۰:۰۰
| |

افشای اسامی اصولگرایانی که در دوره اصلاحات اصرار بر ورود به افغانستان و جنگ با طالبان داشتند؛ دری نجف‌آبادی، پورمحمدی و علی لاریجانی!

سید کمال خرازی وزیر امور خارجه دولت سیدمحمد خاتمی به اتهام کیهان مبنی بر ایده اصلاح‌طلبان بر ورود به خاک افغانستان و جنگ با طالبان پاسخ داده و نام کسانی که چنین ایده‌ای داشتند، افشا کرده است.

افشای اسامی اصولگرایانی که در دوره اصلاحات اصرار بر ورود به افغانستان و جنگ با طالبان داشتند؛ دری نجف‌آبادی، پورمحمدی و علی لاریجانی!
کد خبر: 644016
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ ۰۴:۰۰:۰۰

سید کمال خرازی وزیر امور خارجه دولت سید محمد خاتمی به اتهام کیهان مبنی بر ایده اصلاح‌طلبان بر ورود به خاک افغانستان و جنگ با طالبان پاسخ داده  و نام کسانی که چنین ایده‌ای داشتند، افشا کرده است. 

او با استناد به خاطرات خود نوشت:  «امروز جلسه دبیرخانه شورای عالی داشتیم. دو تن از برادران سپاه، دری نجف‌آبادی و پورمحمدی از اطلاعات، من و بروجردی از وزارت خارجه و لاریجانی از صداوسیما در این جلسه حضور داشتند. لاریجانی و برادران سپاه مدافع دخالت نظامی و آزادسازی هرات بودند و اعتقاد داشتند که با چند گردان می‌توان از نیروهای خودی محافظت کرد. من پرسیدم که برای چه در افغانستان دخالت نظامی کنیم. هدف ما باید نگهداری مرزهایمان باشد و از موضع قدرت به کار سیاسی بپردازیم.در حالی که بحث شدیدی در گرفته بود، صداها بلند و فضای جلسه هیجانی بود، آقای حجازی سر رسید و پیام رهبری را بدین صورت بازگو کرد که: «من به هیچ وجه به این تصمیم نرسیده‌ام که کشور را وارد جنگ کنم. آنچه من مطرح کردم تعلیق به محال است که آیا جبهه متحد می‌تواند تضمین کند که هرات را نگه دارد، این به این معنا نیست که ما بچه‌های خودمان را بفرستیم و جنگ تمام‌عیار در کشور پدید آید. فضای ذهنی من اصلا عملیات ورود به خاک کشور دیگر نیست». صحنه جالبی بود. برادرانی که خواستار تصرف هرات بودند، با شنیدن پیام رهبری همگی سکوت اختیار کردند و لذا در پایان جلسه برای رفع کدورت، همدیگر را بوسیدیم و بدین ترتیب، دخالت نظامی منتفی شد.»

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها