کد خبر: 643105
|
۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۰۸:۳۵:۰۰
| |

پیش‌بینی خبرگزاری اصولگرا؛ مرعشی، جهانگیری و محسن هاشمی کاندیداهای بالقوه برای ۱۴۰۴

تسنیم در واکنش به در سرمقاله روزنامه سازندگی نوشت: اشارات از انتخابات مجلس فراتر رفته و سخن از انتخابات ۱۴۰۴ است. منتجبی با بیان اینکه این حزب، رئیس‌جمهورپرور است، مدعی می‌شود که برخی افراد شورای مرکزی از گذشته تا کنون در قد و قامت ریاست‌جمهوری هستند و از حسین مرعشی، اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی به‌عنوان کاندیدای بالقوه برای ۱۴۰۴ یاد می‌کند.

پیش‌بینی خبرگزاری اصولگرا؛ مرعشی، جهانگیری و محسن هاشمی کاندیداهای بالقوه برای ۱۴۰۴
کد خبر: 643105
|
۱۴۰۲/۰۹/۱۲ ۰۸:۳۵:۰۰

خبرگزاری اصولگرای تسنیم به سرمقاله روزنامه سازندگی، ارگان حزب کارگزاران درباره تغییرات ۲ سال اخیر در این حزب واکنش نشان داده و پیش بینی کرده که احتمالاً کارگزاران برای انتخابات مجلس برنامه‌ریزی خواهد کرد.

روز پنجشنبه (۹ آذرماه) اولین جلسه شورای مرکزی جدید حزب کارگزاران سازندگی تشکیل شد و سید حسین مرعشی برای بار دوم به دبیرکلی این حزب برگزیده شد و محسن هاشمی نیز در سمت رئیس شورای مرکزی حزب باقی ماند.

از ابتدای تأسیس حزب کارگزاران سازندگی در آستانه انتخابات مجلس پنجم در دولت دوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکنون، غلامحسین کرباسچی شهردار پیشین تهران دبیرکلی را برعهده داشت اما ۱۸ آبان ۱۴۰۰، محمد عطریانفر از انتخاب ناگهانی مرعشی به‌جای کرباسچی خبر داد.

حزب کارگزاران در آن زمان توضیح روشنی در این‌باره نداد اما اکبر منتجبی سردبیر روزنامه سازندگی ارگان حزب، در سرمقاله دیروز خود گفته است که انتخاب عبدالناصر همتی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ در تغییر دبیرکل بی‌تاثیر نبود و تلاش کرباسچی و برخی در حزب برای حمایت از او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ و عدم توفیق در کشاندن مردم پای صندوق‌های رای برای کرباسچی هزینه‌زا شد.

به گفته وی، از آنجا که دبیرکل، مسئول مستقیم سیاست‌ها و راهبردهایی است که انتخاب می‌کند و اگر شکست بخورد مورد نقد قرار می‌گیرد، کرباسچی علی‌رغم میل خود با رای شورای مرکزی تغییر کرده است؛ در دوره جدید هم مرعشی تمایل داشته تا محسن هاشمی دبیرکل حزب شود اما اعضای حزب به توصیه و خواست وی عمل نکردند و مجدد مرعشی را انتخاب کردند.

منتجبی کارگزاران را حزبی صندوق‌محور دانسته که اگر قرار باشد انتخاباتی با مشارکت گسترده برگزار شود، اولین حزبی است که پا پیش می گذارد. اشارات منتجبی حاکی ازین است که احتمالاً کارگزاران برای انتخابات مجلس برنامه‌ریزی خواهد کرد اما فعلاً به صراحت از این برنامه حرف نزده است.

کارگزاران در انتخابات سال ۹۸ که جبهه اصلاحات از معرفی لیست خودداری کرد، فهرستی تحت عنوان یاران هاشمی روانه کارزار انتخابات کرده بود. محمد قوچانی چندی قبل گفت که قرار بود جبهه اصلاحات از این فهرست حمایت کند اما در نهایت پشت کارگزاران را خالی کرده‌اند.

در سرمقاله کارگزاران اما اشارات از انتخابات مجلس فراتر رفته و سخن از انتخابات ۱۴۰۴ است. منتجبی با بیان اینکه این حزب، رئیس‌جمهورپرور است، مدعی می‌شود که برخی افراد شورای مرکزی از گذشته تا کنون در قد و قامت ریاست‌جمهوری هستند و از حسین مرعشی، اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی به‌عنوان کاندیدای بالقوه برای ۱۴۰۴ یاد می‌کند.

وی نوشته است که اگر شرایط فراهم باشد، کارگزاران می‌تواند دبیرکل خود را در مقام کاندیدای ریاست‌جمهوری معرفی کند و حتی معاون اول و اعضای دولت را نیز پیشاپیش اعلام کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها