کد خبر: 642209
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۴ ۲۱:۲۰:۲۲
| |

وزیر کشور:

امر به معروف و نهی از منکر نیازی به مجوز خاصی ندارد؛ رعایت حجاب در ادارات و اماکن عمومی چون مترو ضروری است

وزیر کشور گفت: امر به معروف و نهی از منکر لسانی وظیفه ای همگانی است و دارای مجوز عام و قانونی بوده و نیازی به مجوز خاص ندارد. وزارت کشور برابر قانون از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت می‌کند.

امر به معروف و نهی از منکر نیازی به مجوز خاصی ندارد؛ رعایت حجاب در ادارات و اماکن عمومی چون مترو ضروری است
کد خبر: 642209
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۴ ۲۱:۲۰:۲۲

احمدی وحیدی وزیر کشور در پاسخ مجدد به پرسش خبرنگاری در خصوص مجوز تذکر حجاب در برخی اماکن عمومی و اینکه متولی این اقدام چه نهادی است، اظهار کرد: طبق قوانین کشور رعایت حجاب الزامی است و عموم مردم نیز به این امر اهتمام دارند. به گزارش  مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور،  احمد وحیدی روز شنبه در این باره افزود: در قوانین ومقررات، وظایفی برای نهادها، دستگاه‌ها و عموم مردم برای بهبود وضعیت حجاب و نیز مواجهه با عدم رعایت پوشش قانونی مشخص شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور وی ادامه داد: از این رو ضمن قدردانی و سپاسگزاری از دستگاه ها و آحاد کسانی که به وظایف خود در این خصوص عمل می کنند، یادآور می شوم که امر به معروف و نهی از منکر لسانی وظیفه ای همگانی است و دارای مجوز عام و قانونی بوده و نیازی به مجوز خاص ندارد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: وزارت کشور برابر قانون از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت می‌کند.

وحیدی اضافه کرد: همچنین از معدود کسانی که ممکن است بر اثر غفلت، حجاب قانونی را رعایت نکنند به جد می خواهیم که توجه کافی به این موضوع داشته باشند.

وی یادآور شد: رعایت حجاب در ادارات و اماکن عمومی چون مترو ضروری است و مسئولان دستگاه ها مکلفند تدابیر لازم و طرح های در دست اقدام را برای رعایت حجاب در این اماکن پیگیری کنند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها