دومین روز حضور گشت ارشاد در خیابان چگونه گذشت؟/ از بهت و ترس شهروندان به خاطر حضور پرتعداد کلاه‌کج‌ها تا تصویربرداری از صورت زنان بی‌حجاب

روزنامه هم میهن نوشت: در مسیر مقابل که ورودی پارک دانشجوست، مامور پلیس دوربین در دست داشت؛ دوربینی کوچک و مستطیلی به اندازه یک کف‌دست که به‌طور مداوم روی صورت زنان قرار می‌گرفت.

دومین روز حضور گشت ارشاد در خیابان چگونه گذشت؟/ از بهت و ترس شهروندان به خاطر حضور پرتعداد کلاه‌کج‌ها تا تصویربرداری از صورت زنان بی‌حجاب
کد خبر: 623413
|
۱۴۰۲/۰۴/۲۸ ۱۹:۲۰:۰۰

روزنامه هم میهن گزارش میدانی از خیابان‌های تهران، در دومین روز حضور گشت هنجار اجتماعی با موضوع حجاب دارد.

به گزارش هم میهن،‌ بخش‌های مهم این گزارش را در ادامه می‌خوانید: 

 

  • در دهانه ورودی شمالی مترو چهارراه ولیعصر دو زن و دو مرد ایستاده‌ بودند؛ اگر زنی بعد از تذکر روسری بر سر نمی‌گذاشت، برخورد خاصی با او نمی‌شد اما در مسیر مقابل که ورودی پارک دانشجوست، مامور پلیس دوربین در دست داشت؛ دوربینی کوچک و مستطیلی به اندازه یک کف‌دست که به‌طور مداوم روی صورت زنان قرار می‌گرفت.
  • مامور زن به یکی از عابران که پرسید چرا این کار را می‌کنند و چرا خیابان را قرق کرده‌اند، گفت که «نمی‌توان جلوی غریزه مردان را گرفت، بنابراین باید قانون حجاب را رعایت کرد.» او این توضیح را هم داد که اگر سه‌بار از شخص بی‌حجاب عکس گرفته شود، برایش پرونده قضایی تشکیل می‌شود و دیگر آن فرد حتی نمی‌تواند در مکان‌های دولتی شاغل باشد.
  • زنان با رسیدن به نزدیکی ایستگاه مترو، بهت‌زده تماشا می‌‌کردند؛ از آن حجم از مامور پلیس و خودروهای یگان امداد، موتورها، ماموران کلاه‌کج و... خبری در چهارراه ولیعصر بود که از آن سر در نمی‌آوردند. شهروندان با چشمانی ترس‌خورده از این میزان نیروی پلیس در حرکت بودند. خیابان مملو از جمعیت و ماشین و پلیس، نفس را تنگ کرده بود.
  • بالاتر از خیابان، یکی از ماموران کلاه‌کج در پاسخ به شهروندی که پرسید اینها گشت ارشاد هستند؟ گفت که خیر اما در زمینه حجاب فعالیت می‌کنند. اگر هم لازم باشد، افراد را با خود می‌برند. خودروها نام و نشانی از گشت ارشاد نداشتند، ماموران با اسم یگان امداد فعالیت می‌کردند و خودروها هم همین عنوان را روی درهای‌شان داشتند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها