کد خبر: 592706
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۰۶:۲۵:۰۰
| |

آبروریزی بزرگ اصولگرایان در شوراهای شهر؛ از مشهد تا تهران و کرج

تمام کرسی‌‌های این دوره شورای شهر مشهد به جناح اصولگرایان رسید. چهارده نفر از لیست ایران سربلند و یک نفر، غلامحسین صاحبی، از لیست جبهه آرمان‌خواهان واقع‌‌بین به ششمین دوره شورای شهر مشهد راه پیدا کردند.

آبروریزی بزرگ اصولگرایان در شوراهای شهر؛ از مشهد تا تهران و کرج
کد خبر: 592706
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۰۶:۲۵:۰۰

حاشیه در پی حاشیه و پرونده بر روی پرونده؛ روایتی تلخ از مدیریت شهری برخی اصولگرایان است! همان اصولگریانی که تابلوی پاکدستی در دست داشتند و به متهم‌کردن رقیب می‌‌پرداختند؛ همان اصولگرایانی که خبرگزاری منتسب به آنها یعنی خبرگزاری «فارس» در تخریب اصلاح‌طلبان نوشته بود: «متأسفانه در شوراهای شهر و روستای دوره پنجم با اکثریت مطلق اصلاح‌‌طلبان، فساد مالی و فساد اخلاقی رکورد زد و مردم شاهد انحلال سریالی شوراهای شهر و روستا در نقاط مختلف کشور بوده و شوراها در این دوره کارنامه سیاهی از خود برجای گذاشتند.»

به گزارش آرمان امروز، شورای شهر ششم در 14 مردادماه سال گذشته فعالیت خودش را آغاز کرد، همان شوراهای شهری که باید نام شورای اصولگرایان بر آن گذاشت؛ چرا که اکثریت آنها از این جناح بودند اما آیا عملکرد آنها سبب افتخار اصولگرایان شده است؟

تعلیق حکم آقای شهردار

روز پنجشنبه با حکم دستگاه قضائی حکم عبدا... ارجائی، شهردار مشهد تعلیق شد و وی تا رسیدگی پرونده در دادگاه و صدور حکم، از حضور در محل کار منع شده و جزئیات جدیدی از این پرونده هنوز منتشر نشده است. نایب‌‌رئیس شورای شهر مشهد تعلیق حکم شهردار مشهد را تایید کرد. موسی‌‌الرضا حاجی‌‌بگلو با تایید خبر تعلیق حکم شهردار مشهد اظهارکرد: از حکم قضائی در ارتباط با شهردار مشهد مطلع شدیم و همگی موظف به تمکین از حکم دستگاه قضا هستیم. سخنگوی شورای شهر مشهد بیان کرد: قطعا در اولین زمان ممکن نسبت به تعیین سرپرست شهرداری اقدام خواهیم کرد.

گفتنی است، تعلیق شهردار مشهد به‌دنبال اتهاماتی که به 2 کارمند این شهرداری وارد شده و پرونده آنها در جریان است، صورت گرفته است. به گزارش روابط عمومی شهرداری مشهد، اتهامات وارده به این 2 کارمند حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان است! تمام کرسی‌‌های این دوره شورای شهر مشهد به جناح اصولگرایان رسید. چهارده نفر از لیست ایران سربلند و یک نفر، غلامحسین صاحبی، از لیست جبهه آرمان‌خواهان واقع‌‌بین به ششمین دوره شورای شهر مشهد راه پیدا کردند.

شام آقای شهردار!

شهردار مشهد پیش از این هم حاشیه‌ساز بوده است. 30 آبانماه بود که اعضای شورای شهر مشهد در موضوعات مختلف شهری 20 سوال از شهردار این شهر برای پاسخگویی مطرح کردند که توضیحات عبدا... ارجائی، شهردار مشهد نتوانست آنها را قانع کند. سوال‌‌ها شامل عدم اجرای قانون تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگران‌‌، انتصابات غیرکارشناسی، عدم اهتمام ویژه به پروژه‌‌های حاشیه شهر، عدم اجرای مصوبات شورای شهر و انعقاد پروژه‌های سرمایه‌‌گذاری جدید بود، اما به هر حال رای شورای شهر به تغییر او نبود تا روز پنجشنبه دادستانی تصمیم به تعلیق حکم او بگیرد.

تصویر غذای شهردار مشهد هم حاشیه‌‌ساز بود. تصویری از غذای شهردار مشهد که شامل یک ظرف سالاد بود! مجید طهوریان عسکری، عضو هیات‌رئیسه شورای شهر مشهد این تصویر را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد و نوشت: «آیا باورت میشه این شام نفر اول کلیدداری شهر بهشت، شهردار مشهد الرضا علیه‌السلام باشه!» برخی از کاربران فضای مجازی با اشاره به دانه برنج باقی مانده بر روی پشت قاشق صحت این عکس را زیرسوال بردند و برخی از افراد دیگر عنوان کردند که چه کسی با قاشق سالاد می‌‌خورد یا چه کسی با سالاد دوغ می‌‌خورد!

استخدام اقوام با حقوق نجومی!

از سوی دیگر چندروز پیش اخباری مبنی بر اینکه دختر دهه‌هشتادی یکی از اعضای شورای شهر تهران حقوق 33 میلیونی از شورا دریافت می‌‌کند در فضای مجازی منتشر و جنجال‌‌های زیادی در این باره ایجاد شد. حتی خبرگزاری «فارس» هم نتوانست به توجیه این موضوع بپرازد و منتقدان را متهم به کارشکنی کند، بنابراین در صف منتقدان قرار گرفت و نوشت: «گفته می‌‌شود که این خانم دانشجو است و نوع استخدامش هم با دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران به‌صورت تمام‌‌وقت است و همچنین در آذرماه 150 ساعت اضافه‌‌کاری دریافت کرده است. باید دید برای ویژگی امانت‌‌داری و اعتماد به مسئول دفتر باید مدیریت شهری 33 میلیون تومان حقوق پرداخت کند؟ البته بهتر است که فیش حقوقی این خانم جوان در ماه‌‌های قبل هم منتشر شود تا اگر ابهاماتی وجود دارد پاسخ داده شود.»

البته دختر معدنی‌پور ناچار به استعفا شد. تنها دختر معدنی‌پور نبود که حاشیه‌‌ساز شد. در هیاهوی انتقادات به استخدام این دختر بود که مشخص شد یکی دیگر از اقوام عضوی از شورای شهر تهران در بهشت است.

بعداز انتشار خبری مبنی بر اینکه داماد احمد صادقی، مسئول دفتر این عضو است، احمد صادقی از استعفای دامادش خبر داد. صادقی نوشت: «بنده تصمیم به معرفی دامادم که فردی با تحصیلات عالیه است و جای دیگری مشغول به‌‌کار بود گرفتم و طی مراحل اداری و اخذ استعلامات دستگاه‌‌های نظارتی و بدون اشاره به مغایرت قانونی برای جذب ایشان نامبرده چند ماهی است که به‌‌عنوان مسئول دفتر بنده مشغول کار است. در هر حال هم‌‌اکنون بعداز اطلاع از منع به‌‌کارگیری ایشان، پایان قرارداد داماد خود را به رئیس محترم شورا اطلاع داده شد.»

استفاده شخصی پسر از اتومبیل شورای شهر

حواشی شوراهای شهر به این دو مورد ختم نمی‌‌شود. مانند استفاده شخصی خودرو بعد از انتشار تصاویری سوالی که در اذهان عمومی شکل گرفت این بود که چرا باید اموال شهرداری توسط افرادی که ارتباطی به این مجموعه ندارند استفاده شود و با ماشین شهرداری فرزند یکی از اعضای شورای شهر به تفریح بپردازد؟ پسر رئیس شورای شهر کرج از خودروی متعلق به این نهاد استفاده شخصی کرده است؛ اما پس از این واکنش‌‌ها بود که رئیس شورای شهر کرج در صفحه اجتماعی خود نسبت به موضوع واکنش نشان داد و برای موضوع پیش آمده از مردم عذرخواهی کرد.

اعضای برخی از شهرهای استان البرز در زندانند

آذرماه سال گذشته هم یک عضو شورای شهر کرج به‌همراه شخص دیگری که خارج از مجموعه شهرداری بوده به اتهام تحصیل مال نامشروع و ادعای اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی با دستور مقام قضائی از سوی اداره کل اطلاعات استان بازداشت شدند. علاوه بر این 9 دیماه رئیس کل دادگستری استان البرز از بازداشت شهردار و تمامی اعضای شورای شهر یکی از شهرهای شهرستان ساوجبلاغ به اتهام ارتشا خبر داد. 27 آذرماه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد از دستگیری شهردار و پنج نفر از اعضای شورای شهر اسبق نظرآباد خبر داد. تضییع حقوق بیت‌المال و تبانی در معاملات دولتی از اتهام این متهمان است. ارزش ریالی معاملات انجام شده توسط این متهمان حدو 600 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها