کد خبر: 592253
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۸:۴۰:۰۰
| |

کنایه روزنامه اطلاعات به پیش‌بینی‌ها درباره «زمستان سخت اروپا»

بر حال زارِ نیامده‌ دیگران پیشاپیش خنده‌ تمسخر نزنیم تا آن «زاریِ» حواله‌ خودمان نشود

روزنامه اطلاعات نوشت: بر حال زارِ نیامده‌ی دیگران پیشاپیش خنده‌ی تمسخر نزنیم و سرِ تبختر نتکانیم؛ باشد که خدای رحمان بر ما مرحمتی کند و آن «زاریِ» روزی و‌ مقدّر برای دیگران را حواله‌ی خودمان نسازد و توی ذوقمان نزنَد.

کنایه روزنامه اطلاعات به پیش‌بینی‌ها درباره «زمستان سخت اروپا»
کد خبر: 592253
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۸:۴۰:۰۰

روزنامه اطلاعات با اشاره به معضلاتی که کشور در زمستان به دلیل آلودگی هوا و زمستان سرد با آن مواجه بوده تذکراتی داده تا در سال آینده شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

به گزارش اطلاعات، تعطیلات پی‌درپی این روزها، اعم از برفی و دودی و‌ گازی، لااقل می‌تواند یک فایده داشته‌باشد- اگر داشته‌باشد!- و آن، عبرت‌های سال آینده است؛ چیزی که سال‌های پیش برای امسال نیاورد. بر حال زارِ نیامده‌ی دیگران پیشاپیش خنده‌ی تمسخر نزنیم و سرِ تبختر نتکانیم؛ باشد که خدای رحمان بر ما مرحمتی کند و آن «زاریِ» روزی و‌ مقدّر برای دیگران را حواله‌ی خودمان نسازد و توی ذوقمان نزنَد؛ که پیش‌بینی زمستان و تابستانِ سخت و سهل، اولاً و بالذّات در تقدیر و تمشیت الهی‌است و ثانیاً و بالعرَض در عهده‌ی دانش هواشناسی؛ و این قبیل امور از موضوع و ماده‌ی ژورنالیسم بیرون است.

اطلاعات در ادامه یادآور شده است: در مورد آلودگی کشنده‌ی هوا، پیش از خنده‌تحویل دادن به کسانی که بر این امر نقد و خرده‌ای می‌آورند، عجالتاً از خرج‌های اتینا بکاهیم و بر جبران نقصان‌های گذشته و جاری بیفزاییم؛ ثوابش بیشتر است!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها