کد خبر: 589497
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ۰۸:۲۵:۰۰
| |

قالیباف، رئیس مجلس:

در حال ایجاد اجماع برای نوسازی نظام حکمرانی هستیم

رئیس مجلس تاکید کرد: اکنون در حال ایجاد اجماع در تصمیم‌گیری‌های لازم در حوزه نوسازی نظام حکمرانی هستیم. در این نوسازی همانطور که از روز ابتدا عرض کرده ام اولویت با مسایل اقتصادی است.

در حال ایجاد اجماع برای نوسازی نظام حکمرانی هستیم
کد خبر: 589497
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ۰۸:۲۵:۰۰

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز یوم الله نهم دی ماه، گفت: حماسه هایی نظیر نهم دی ماه، برای ما و تمامی مسئولان نظام، نشانه ای است تا به خود یادآور شویم که مردم چگونه با ایثار و فداکاری از ایران و اسلام و انقلاب اسلامی دفاع می کنند و ما باید با کارآمدی و حل مسئله و تصمیم گیری مدبرانه و به موقع، دِین خود را به مردم و انقلاب ادا کنیم.

به گزارش ایلنا، وی با اشاره به دیدارهای هفته گذشته خود با مراجع تقلید، اظهار داشت: در هفته گذشته از بیمارستان پیشرفته تخصصی که با حمایت آیت الله العظمی سیستانی در حال ساخت است، بازدید کردم و همچنین توفیق داشتم خدمت مراجع عظام تقلید برسم و از رهنمودهای حضرات آیات عظام جوادی آملی، سبحانی،  مکارم شیرازی و نوری همدانی استفاده کنم که وظیفه دارم از آنها بدلیل لطفی که داشتند تشکر کنم.

رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: ایشان، دغدغه های این روزهای مردم متدین را مطرح فرمودند و حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم را با دلسوزی مطالبه کردند همه ما مسئولان، خود را نه تنها در برابر وظایفی که قانون برای ما تعیین کرده است بلکه در برابر‌ همه مطالبات به حق مردم، مسئول می‌دانیم و وظیفه خود می دانیم این مسائل را در حد توان و حدود اختیارات با رعایت مصالح کشور پیگیری کنیم.

قالیباف با اشاره به لزوم نوسازی نظام حکمرانی کشور، خاطرنشان کرد: اینجانب همانطور‌که قبلاً نیز تاکید داشتم، بر این باورم نوسازی نظام حکمرانی در همه حوزه ها مبتنی بر مبانی مکتب امام و اندیشه سیاسی رهبر معظم انقلاب ضرورتی است که با بازگشتن امنیت، باید در دستور کار کشور قرار گیرد و اکنون در حال ایجاد اجماع در تصمیم‌گیری‌های لازم در این حوزه هستیم. در این نوسازی همانطور که از روز ابتدا عرض کرده ام اولویت با مسایل اقتصادی است.

وی در رابطه با تغییر رئیس کل بانک مرکزی نیز ابراز داشت: اقدام رییس جمهور محترم مبنی بر تغییر رییس کل بانک مرکزی ضرورتی اجتناب ناپذیر بود که از این اقدام ایشان تشکر می کنم. البته ضروری است این‌تغییر با اصلاحات ساختاری، سیاست گذاری و مدیریتی، تکمیل شود تا مسأله بصورت پایدار حل شود؛ امید زیادی داریم با روی‌ کار آمدن رییس کل جدید این اتفاقات بایفتد.

رئیس مجلس اظهارداشت: البته برخی نکات کارشناسی، درباره سیاست اعلام شده رییس جدید بانک مرکزی وجود دارد که در جلسات کاری به ایشان و مسئولان مربوط منتقل خواهم کرد اما در عین حال تاکید دارم همه باید با تمام توان کمک کنند که رئیس جدید در ماموریت حساس خود موفق باشند.

قالیباف در پایان با اشاره به قانون بودجه سال جاری و عدم اجرای طرح تخصیص کالابرگ الکترونیکی، تاکید کرد: مجلس همچنان معتقد است بهترین راه برای ایجاد آرامش معیشتی برای مردم، تخصیص یارانه ها به انتهای زنجیره و ارایه کالاهای اساسی بصورت کالابرگ الکترونیک که هم جلوی فساد ناشی از تفاوت قیمت ارز را می گیرد و هم تورم ناشی از افزایش نقدینگی و تورم انتظاری دیگر کالاها ناشی از افزایش کالاهای اساسی را کنترل می کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها