دستیابی رسمی‌ سپاه به موشک‌های ۱۲۵۰۰ کیلومتری میان‌برد و قاره‌پیما
کد خبر: 581120
۱۴۰۱/۰۸/۱۵ ۰۶:۰۵:۰۰

دستیابی رسمی‌ سپاه به موشک‌های ۱۲۵۰۰ کیلومتری میان‌برد و قاره‌پیما

امروز رسما سپاه پاسداران به موشک‌های میان برد ۵۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ کیلومتری در قالب دو مرحله و سه مرحله سوخت جامد دست پیدا کرد.

در پایگاه فضایی شاهرود ماهواره‌بر قائم ۱۰۰ ‌(در واقع موشک قاره‌پیمای تاکتیکی) را دیدیم که شتاب فوق العاده خوبی‌ گرفته و کمی‌ پس از شلیک نازل متحرک موتور رافع فعال شده و موشک به سرعت تغییر جهت می‌دهد.

به گزارش صابرین‌نیوز، این شتاب چشمگیر نشان‌دهنده استفاده از سوخت جدید با چگالی انرژی بالا، طراحی‌ گرین مناسب با تولید تراست فراوان و استفاده از یک موتور تمام کامپوزیت است که به سبک سازی موشک کمک فراوانی کرده.

 امروز رسما سپاه پاسداران به موشک‌های میان برد ۵۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ کیلومتری در قالب دو مرحله و سه مرحله سوخت جامد دست پیدا کرد و قطعا توان حمله به خاک اروپا و پایگاه‌های آمریکایی در دیگو گارسیا را به دست آورد!

 این دستاورد بسیار بزرگی‌ است و کمتر کشوری به آن دست پیدا کرده است و به هیچ وجه نمیتوان به ‌سادگی‌ از کنار آن گذشت و غربی‌ها را بسیار مضطرب و مستاصل خواهد کرد. 

در واقع موشک آزمایش شده، چیزی شبیه MGM-134 Midgetman آمریکایی است که بردی بالغ بر ۱۱۰۰۰ کیلومتر با کلاهک هسته‌ای چند صدتنی دارد!

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 94 رای موافق و 8 رای مخالف

 • داریوش ارسالی در
  یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱

  عالی عالی عالی
  بهتر از این نمیشه

 • داداش گرانمایه ارسالی در
  چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  واقعا بنازم به جمال و غیرت وشجاعت جوان ایرانی

 • ایرانی اصیل باشرافت ارسالی در
  چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  فقط عاشقان حقیقی ایران لذت میبرند ومعنایش درک میکنند واشوبگران وطن فروش جیره خواراجنبی عصبی و نگرانند

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  خوب همش از موشک حرف میرنید .از اقتصاد داغون. از خودروهای بی کیفیت ولگن هم چیزی بگویید .کشوری که میتونه اینها رابسازه چرا رفاه برای مردمش فراهم نمیکنه

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  عالی خیلی

 • علیرضا رضایی ارسالی در
  چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  عزیزم، ناشناس گرامی اقتصاد به خیلی از چیزها بستگی دارد، نظر شما محترم و خیلی هم خوب است، بله اقتصاد و مشاغل و نان روز مردم از همه چیز واجب تر است، ولی اگر بهترین رفاه و اقتصاد را داشته باشیم ولی امنیت نباشد، هیچ در هیچ است، ولی نان خشک بخور ولی زن و بچه ها و ملت در امنیت و سلامتی باشند.

 • سعید ارسالی در
  پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  ...متن خبر بیشتر به تحریک کشورهایدیگر و القائ ایران هراسی باچاشنی غرور دادن به خودمان و لذت قدرت موشکی شبیه است...
  وگرنه همه میدانیم که ساخت موشک با تولید انبوه آن و ایجاد سازمان رزم و قابلیت استفاده آن در جنگ دو مقوله دور از هم هستند که دومی را غربیها دارند و ما در ابتدای اولی هستیم..
  به ش باشیم و زود جوگیرنشده و شادی کاذب ما را نگیرد..

 • بابک ارسالی در
  پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  پاینده ایران.

 • محمد حسن اسدی ارسالی در
  چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱

  کور شود چشم دشمنان ووطن فروشانی که چشم دیدن پیشرفت ایران را ندارند وسپاس از مردان دلیر سپاه وارتش روحشان شاد شهیدان ایران

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی