آخرین وضعیت پرونده تجاوز و مرگ نوجوان زرین دشتی / تاکید دادگستری بر احتمال خودکشی
کد خبر: 575052
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ ۱۹:۴۲:۱۷

آخرین وضعیت پرونده تجاوز و مرگ نوجوان زرین دشتی / تاکید دادگستری بر احتمال خودکشی

متهمان پرونده نوجوان ۱۶ ساله زرین دشتی در حضور وکلا تفهیم اتهام شدند

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این که پرونده نوجوان زرین دشتی در دو بخش مجزا یعنی موضوع آدم ربایی و فوت این نوجوان و همچنین موضوع تعرض در مراجع ذی صلاح قضایی در حال پیگیری است، گفت:دلایل اولیه حکایت از قرائنی در خصوص خودکشی دارد

مرکز رسانه قوه قضائیه -سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تشریح حادثه تعرض به نوجوان ۱۶ ساله در زرین دشت گفت: پس از مراجعه نوجوان ۱۶ ساله زرین دشتی به دفتر دادستان و بیان ماجرای تعرض، موضوع با حساسیت ویژه در دستور کار مقام قضایی قرار می‌گیرد و پس از صدور دستور معاینه خطاب به پزشکی قانونی توسط دادستان، اطمینان خاطر لازم در جهت حمایت دستگاه قضایی از بزه دیده داده شده است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، مهم ترین بخش های این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

*پس از اطلاع مقام قضایی از وقوع حادثه نیز بلافاصله تمهیدات لازم جهت بازداشت مظنونین انجام شده است و در کمترین زمان ممکن متهمین که توسط متوفی نام برده شده بودند بازداشت شدند،  هم  اکنون پرونده در دو بخش مجزا یعنی موضوع آدم ربایی و فوت این نوجوان و همچنین موضوع تعرض در مراجع ذی صلاح قضایی در حال پیگیری است.

* نحوه واقع شدن فوت و علت تامه آن در دست بررسی دقیق و کارشناسی است، دلایل اولیه حکایت از قرائنی در خصوص خودکشی دارد،اما آنچه مسلم است اینکه اظهار نظر قطعی در این باره مستلزم اعلام نظریه کارشناسی پزشکی قانونی است.

 * سایر اتهامات مطرح در این پرونده از جمله موضوع تعرض و آدم ربایی با دقت نظر ویژه‌ای در حال رسیدگی است، اتهام آدم ربایی به متهمین تفهیم شده و این بخش از پرونده در دادسرای زرین دشت رسیدگی و قرار مجرمیت صادر شده است که پس از تأیید دادستان کیفرخواست صادر خواهد شد.

* بخش مهم پرونده یعنی اتهام تعرض در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است، جلسه تفهیم اتهام با حضور وکلای متهمین و شاکی پرونده در شعبه ۴ دادگاه کیفری یک استان مستقر در شهرستان داراب برگزار شده است.

*رسیدگی به این پرونده در حداقل زمان قانونی ممکن و با رعایت موازین شرعی و قانونی در دستور کار دادگستری استان فارس قرار دارد.

* در دیدار با خانواده نوجوان ۱۶ ساله تأکید کردیم این موضوع را با حساسیت ویژه دنبال خواهیم کرد. احقاق حقوق خانواده مرحوم و مجازات قاطع، قانونی و بازدارنده عاملان این واقعه تلخ هدف و اولویت ما در دادگستری استان است

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 4 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی