این کارزار را به خاطر فرهنگ و ادب ایران امضا کنید
کد خبر: 573972
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۲۰:۲۰:۵۳

این کارزار را به خاطر فرهنگ و ادب ایران امضا کنید

۶۶ هزار امضا برای جلوگیری از بسته‌شدن کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان

در پی انتشار خبری به نقل از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر در خواست بسته شدن کتابخانه‌های کانون پرورش فکری و واگذاری آن به نهاد کتابخانه‌های عمومی، موجی از نگرانی در میان اهالی فرهنگ و رسانه به وجود آمده است.

با انتشار اخباری مبنی بر واگذاری کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان به نهاد کتابخانه‌های عمومی موجی از نگرانی بین بسیاری از اقشار جامعه ایجاد شده است. بر همین اساس کارزاری به راه افتاده که خواهان متوقف شدن این واگذاری است.

این کارزار را ظرف یک روز ۶۶هزار نفر امضا کرده‌اند. در متن این کارزار خطاب به رئیس دولت و وزیر آموزش و پرورش آمده است:

«در پی انتشار خبری به نقل از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر در خواست بسته شدن کتابخانه‌های کانون پرورش فکری و واگذاری آن به نهاد کتابخانه‌های عمومی، موجی از نگرانی در میان اهالی فرهنگ و رسانه به وجود آمده است.

همانطور که مستحضرید کانون پرورش فکری دهه‌های متمادی است که به عنوان یکی از مروجین آثار اهالی فرهنگ و هنر مانند مرحوم عباس کیارستمی، علی‌اکبر صادقی، نورالدین زرین کلک و سایر هنرمندانی بوده که آثارشان به کالبد این کانون روح تازه‌ای بخشیده و همواره نقطه اتکا و قوت نویسندگان ایران بوده و آثار چاپ‌شده توسط این نهاد مورد تأیید بسیاری از فعالین فرهنگی و هنری بوده است.

ما امضاکنندگان این کارزار، نسبت به واگذاری این نهاد به کتابخانه‌های عمومی به بهانه زیان‌ده بودن معترض بوده و از تمامی مردم و دوستداران فرهنگ و هنر این خاک تقاضا داریم با امضای این کارزار نگرانی خود را از این حرکت نشان داده و مانع از بین رفتن یکی از ارکان اصلی فرهنگ و هنر این مرز و بوم شوند.»

این کارزار تا تاریخ ۲۱ مهر ۱۴۰۱ در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/kanoon) در حال جمع‌آوری امضاست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 7 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی