بی‌تردید جزء 3 کشور برتر قدرت پهپادی دنیا هستیم
کد خبر: 573260
۱۴۰۱/۰۶/۱۸ ۱۴:۴۰:۰۸

سرلشکر رشید ، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص):

بی‌تردید جزء 3 کشور برتر قدرت پهپادی دنیا هستیم

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) آینده نگری، جنگ پژوهشی و هم‌افزایی نیروهای مسلح را از جمله مهمترین راهکارهای مقابله با تهدیدات نوین عنوان کرد و گفت: ایران امروز بی‌تردید در زمره 3 کشور برتر قدرت پهپادی دنیا قرار دارد.

سرلشکر غلامعلی رشید ، فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) طی سخنانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه تجهیزات نیروی زمینی ارتش، با اشاره به توان موشکی نیروی زمینی ارتش در سال‌های اخیر، گفت: نیروی زمینی هم اکنون در حوزه موشکی و توپخانه به توان نقطه زنی و دورزنی دست یافته که این روند تکاملی باید با سرعت بیشتری ادامه یابد.

به گزارش تسنیم، وی تغییرات ساختاری نیروی زمینی ارتش را متناسب با سطوح عملیاتی و مقابله با تغییر ماهیت تهدیدات و نوع تهدیدات، پیشرو در جنگ آینده عنوان و خاطرنشان کرد: با پیشرفت های حوزه های پهپادی، زرهی، لجستیک، جنگ الکترونیک، هوانیروز، مهندسی، مخابرات و مکانیزه، نیروی زمینی یک نیروی بازدارنده است.

آقای رشید با تاکید بر اینکه ایران امروز بی‌تردید در زمره 3 کشور برتر قدرت پهپادی دنیا قرار دارد، گفت: تمرکز در حوزه پهپاد نباید ما را از طرح ریزی‌های عملیاتی و پیشرفت در حوزه رزم‌ زمینی بازدارد؛ چراکه نیروی زمینی مقتدر شالوده و بنیان نیروهای مسلح را در برابر تهدیدات تشکیل می دهد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) با تاکید بر اینکه هر جنگی که در سطح منطقه و فرامنطقه رخ می‌دهد باید از سوی ارتش و نیروهای مسلح به دقت مشاهده، رصد و ارزیابی شود، افزود: رویکرد، اهداف، استراتژی، طرح‌ریزیهای عملیاتی و تسلیحات بکارگیری شده در هر جنگی با مختصات دیگر جنگ‌ها و نبردها متفاوت است؛ از این رو یکی از وظایف ما در این عرصه رصد و احصای نوع و سطح تهدیدات از درون نبردهای روز دنیا و ایجاد ظرفیت‌های دفاعی و مقابله‌ای است.

آقای رشید گفت: یکی از ضرورت‌های امروز نیروی زمینی ارتش سرمایه‌گذاری در حوزه‌های، زرهی، مکانیزه و توپخانه است چراکه این عرصه‌ها همچنان ارزش قابل توجهی در جنگ‌های آتی دارد.

وی آینده نگری، جنگ پژوهشی و هم‌افزایی نیروهای مسلح را از جمله مهمترین راهکارهای مقابله با تهدیدات نوین عنوان کرد و افزود: رویکرد آینده‌نگرانه و اولویت جنگ پژوهی به جای تاریخ پژوهی ما را به تعیین جهت گیری‌های راهبردی و طرح‌ریزی‌های عملیاتی، پیش از وقوع تهدید و تهاجم از سوی دشمنان هدایت خواهد کرد و بی تردید این آمادگی ها برای ما بازدارنده بوده و سایه جنگ را از کشور ما دور می سازد.

آقای رشید با تاکید بر تقویت یگان‌‌های پهپاد در بدنه نیروهای مسلح، گفت: بحمدالله امروز در بخش‌های مختلف رزمی یک جهش قابل توجهی در عرصه مقابله با تهدیدها شکل گرفته است که باید این مسیر رو به رشد و تکامل ادامه یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی