نجمه واحدی و هدی عمید محکوم شدند

قاضی صلواتی هدی عمید را به 8 سال حبس، 2 سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و 2 سال ممنوعیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی را به 7 سال حبس و 2 سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرد. البته حکم صادر شده دادگاه حکم بدوی و قابل تجدیدنظر دادگاه تجدیدنظر استان تهران است.

نجمه واحدی و هدی عمید محکوم شدند
کد خبر: 451738
|
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۱۰:۱۳:۲۶

اعتمادآنلاین| شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان و نجمه واحدی، دانش‌آموخته جامعه‌شناسی و فعال حقوق زنان، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مطالعات زنان دانشگاه علامه طباطبایی و فعال مدنی- اجتماعی را به اتهام همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده امریکا به حبس و ممنوعیت از فعالیت اجتماعی محکوم کرد.

هدی عمید و نجمه واحدی دهم شهریورماه 97 با حکم بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 31 (دادسرای مقدس اوین) ازسوی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شده و با گذراندن بیش از 2 ماه بازداشت موقت در بند دو الف اوین با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند. هدی عمید و نجمه واحدی کارگاه‌هایی آموزشی با موضوع شروط ضمن عقد، در راستای آگاهی‌بخشی به زنان برای آشنایی با قوانین و مقررات خانواده به‌منظور بهبود شرایط ازدواج برگزار می‌کردند. نجمه واحدی هم در مسائل اجتماعی حوزه زنان، به‌خصوص ارزشمندی کار خانگی زنان فعالیت و آگاهی‌بخشی می‌کرد. فعالیت مدنی و حقوقی این دو نفر که براساس ظرفیت‌های قوانین کشور و همچنین در راستای تاکید بر ارزشمندی کار خانگی زنان بوده، بنابر نظر شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران در راستای پروژه نفوذ ازطریق سست کردن بنیان خانواده برای براندازی تعبیر شده است.

بر همین اساس هم قاضی صلواتی هدی عمید را به 8 سال حبس، 2 سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و 2 سال ممنوعیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی را به 7 سال حبس و 2 سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرد. البته حکم صادر شده دادگاه حکم بدوی و قابل تجدیدنظر دادگاه تجدیدنظر استان تهران است.

منبع: روزنامه اعتماد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها