کد خبر: 666233
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ۰۸:۱۵:۰۵
| |

احتمال ارتکاب قتل‌های متعدد از سوی قاتلان اجاره‌ای زن جوان

در پی تازه‌ترین یافته‌های پلیس در مورد قاتلان اجاره‌ای که کارمند بانک آنها را برای قتل همسرش اجیر کرده بود، بازپرس جنایی دستور بررسی ارتباط احتمالی متهمان با پرونده‌ قتل‌های کشف نشده را صادر کرد.

احتمال ارتکاب قتل‌های متعدد از سوی قاتلان اجاره‌ای زن جوان
کد خبر: 666233
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ۰۸:۱۵:۰۵

در پی تازه‌ترین یافته‌های پلیس در مورد قاتلان اجاره‌ای که کارمند بانک آنها را برای قتل همسرش اجیر کرده بود، بازپرس جنایی دستور بررسی ارتباط احتمالی متهمان با پرونده‌ قتل‌های کشف نشده را صادر کرد.

به گزارش سایت جنایی، این کارمند بانک به نام جواد& نقشه قتل همسرش را با اجیر کردن دو مرد افغان طراحی و اجرا کرده و توانسته بود راز قتل را برای مدت زیادی مخفی کند. او پس از دستگیری مورد بازجویی‌های متعددی قرار گرفت و به طراحی نقشه همسرکشی اعتراف کرد. همچنین دو مرد افغان نیز به جرم‌شان اقرار کردند.

جواد در جدیدترین اعترافاتش گفت: زمانی که با دو قاتل افغان آشنا شدم و در مورد نقشه‌ام صحبت کردم مدعی شدند کارشان را بلدند و حرف‌هایی در مورد قتل‌های دیگری که انجام داده‌اند، زدند. آنها گفتند ما آدم‌های دیگری را هم کشته‌ایم. کارمان این است که پول می‌گیریم و آدم می‌کشیم. من به خاطر اینکه آنها قتل‌های دیگری مرتکب شده‌اند، فکر کردم از عهده کار برمی‌آیند و بدون اینکه گیر بیفتیم کار تمام می‌شود. من از زیاده‌خواهی همسرم خسته شده بودم، برای همین تصمیم به کشتن او گرفتم و با اجیر کردن دو آدمکش نقشه‌ام را عملی کردم.

ماجرای این پرونده جنایی زمانی روی میز کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که عصر بیست و پنجم بهمن سال گذشته جسد زنی میانسال در حالی‌ که خفه شده بود، در اتاق خواب خانه‌اش پیدا شد.

در آن روز زنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران تماس گرفت و از قتل همسایه خود با روسری خبر داد و گفت: ما در محله نواب زندگی می‌کنیم. وقتی به خانه همسایه آمدم، زن همسایه را در حالی دیدم که روسری دور گردنش پیچیده و انگار خفه شده است.

به این ترتیب، تیم تحقیقات جنایی در جریان قرار گرفت و کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینات اولیه اعلام کردند هشت ساعت از مرگ زن گذشته است.

این در حالی بود که شوهر مقتول در حالی که تحقیقات مقدماتی در جریان بود خود را به خانه رساند و در پاسخ به سوالات کارآگاهان و بازپرس کشیک قتل گفت: کارمند بانک هستم. امروز بعد از اینکه سر کار رفتم، چند بار به همسرم زنگ زدم اما به هیچ‌کدام از تماس‌های من را جواب نداد. از آنجا که سابقه نداشت همسرم جواب ندهد، نگران شدم و از زن همسایه خواستم به خانه ما برود.

در مراحل بعدی تحقیقات معلوم شد مقتول و همسرش با سه فرزند خود زندگی می‌کردند و در زمان قتل بچه‌ها مدرسه بودند و شوهرش هم سر کار بوده است. همچین دیگر یافته‌ها حکایت از آن داشت که این زوج با هم اختلافاتی داشتند و حتی یک بار طلاق گرفته، اما به خاطر بچه‌ها دوباره ازدواج کرده بودند، ولی اختلافات‌شان تمامی نداشت. همین باعث شد که شوهر به عنوان مظنون اصلی در این قتل بازداشت شود.

در ادامه تحقیقات، یکی از همکاران مظنون پرونده به ماموران پلیس گفت: مدتی دنبال آدمکش برای قتل همسرش بود، بعد هم که من از او در مورد ماجرا پرسیدم گفت شوخی کرده و ارتباطش با همسرش خیلی هم خوب است.

در بررسی‌های کارآگاهان، تمرکز بر پدر خانواده ادامه یافت و هرچه تحقیقات جلوتر می‌رفت او بیشتر از قبل از مظنون به متهم تبدیل می‌شد، تا اینکه سرانجام این مرد در جریان تحقیقات گفت: من هرچه داشتم در اختیار همسرم قرار داده بودم، حتی وام ۲۰۰ میلیون تومانی هم از بانک برایش گرفته بودم و او نمی‌خواست آن را پس بدهد. به همین خاطر مجبور بودم خودم اقساطش را بپردازم. همسرم حتی حاضر نمی‌شد اموالی را که به نامش زده بودم، به من پس دهد. همین باعث شده بود اختلاف و درگیری‌هایمان بیشتر شود. از یک سال پیش بود که تصمیم به قتل همسرم گرفته بودم.

این مرد ادامه داد: اول می‌خواستم خودم قرص بخرمم و همسرم را بکشم، اما ترسیدم لو بروم و قصاصم کنند. به همین خاطر دنبال آدمکش گشتم تا برای قتل همسرم اجیر کنم. سه ماه قبل موضوع را به یکی از دوستانم گفتم و او برایم دو مرد را که می‌گفت خلافکار هستند و هر کاری را به خاطر پول انجام می‌دهند، پیدا کرد. بعد از توافق سر مبلغ، نشانی خانه و کلید را به آنها دادم تا کار را تمام کنند.

متهم همچنین گفت: آن دو نفر در روز قتل تلفنی جزئیات کار را اطلاع می‌دادند. آنها در تماس آخر به من گفتند زنم را با روسری خودش خفه کردند و طلاهایش را هم که ارزش‌شان ۳۰۰ میلیون بود برداشتند. بعد آنها را در خیابان ملاقات کردم و ۳۰ میلیون تومان به آنها دادم. دیگر هم از این دو آدمکش خبر ندارم.

به این ترتیب، بازپرس موسی رضازاده از شعبه یازدهم دادسرای جنایی تهران دستور داد تحقیقات برای دستگیری دو مردی که متهم مدعی است آنها را اجیر کرده ادامه یابد.

این در حالی بود که با اعتراف کارمند بانک کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ابتدا دوست او را که دو مرد آدمکش را معرفی کرده بود بازداشت کردند. دومین متهم دستگیرشده در این پرونده گفت: وقتی دوستم برای اجیر کردن آدمکش سراغم آمد به ذهنم رسید بهتر است آدمکش‌ها غیرایرانی باشند تا ردی باقی نماند. به همین دلیل دو افغان را به او معرفی کردم.

بررسی‌های بعدی ماموران نشان داد دو نفری که مرتکب قتل شده‌اند گورکن هستند. هر دو نفر مدتی قبل به صورت غیرقانونی وارد ایران شده بودند و در قبرستان‌های تهران و حوالی تهران گورکنی می‌کردند. سرانجام کارآگاهان پلیس آگاهی با دنبال کردن سرنخ‌ها دو آدمکش را در مخفیگاه‌شان به دام انداختند.

متهمان این قتل که هر دو کمتر از ۳۰ سال دارند، آخرین روزهای فروردین برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند. هر دو متهم به جرم خود اقرار کردند. یکی از متهمان گفت: وقتی شوهر مقتول برای قتل همسرش سراغ ما آمد، گفت برای قتل همسرش دستمزد خوبی می‌دهد و در نهایت قرار شد ۴۰۰ میلیون تومان به ما دستمزد بدهد. ۳۰۰ میلیون طلاهای همسرش بود و ۱۰۰ میلیون هم قرار شد نقدی بدهد. ما هم قبول کردیم. او آدرس خانه‌اش را به ما داد و عکس همسرش را هم به ما نشان داد. گفت زمان قتل، فرزندانش مدرسه هستند و همسرش در خانه است. روز حادثه در پیدا کردن آدرس مشکل داشتیم، برای همین تلفنی به او خبر دادیم آدرس را پیدا نمی‌کنیم. او خواست نزدیک خانه‌اش بمانیم، بعد خودش را به ما رساند و ما را تا نزدیکی خانه برد و بعد رفت. ما بلافاصله صورت‌مان را با پارچه پوشاندیم، بعد با کلیدی که به ما داده بود داخل خانه رفتیم. وقتی در را باز کردیم، مقتول از ترس شوکه شد، اما ما دو نفری دهانش را گرفتیم و با روسری خفه‌اش کردیم و چند روزی به شهر اسلامشهر رفتیم. فکر کردیم آب‌ها از آسیاب افتاده، از طرفی چون صورت‌مان را پوشانده بودیم گمان نمی‌کردیم شناسایی شویم، برای همین دوباره سر کار رفتیم و مشغول گورکنی بودیم که ماموران پلیس ما را بازداشت کردند. می‌خواستیم مدتی بگذرد، طلاهای مقتول را بفروشیم و از ایران خارج شویم.

در پی این اعترافات، هر چهار متهم پرونده در بازداشت ماندند و تحقیقات از آنها ادامه یافت تا اینکه مردی که دو گورکن افغان را اجیر کرده بود در جدید‌ترین اعترافات خود تایید کرد قاتلان اجاره‌ای مدعی شده‌اند قاتلان سریالی هستند و برای پول آدم می‌کشند.

در پی این اظهارات، بازپرس موسی رضازاده دستور داد تحقیقات بیشتری درباره ادعاهای جدید انجام شود و همچنین پرونده‌های قتل یکی دو سال اخیر که قاتل آنها شناسایی نشده‌ است و احتمال دخالت از سوی افراد اجیرشده در آنها وجود دارد، دقیق‌تر بررسی شود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها