کد خبر: 665129
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۹ ۰۸:۴۵:۳۲
| |

توهین ناموسی؛ انگیزه شلیک مرگبار در باغ ویلا

مردی که دست به قتل مسلحانه زده است، بعد از دستگیری انگیزه‌اش از جنایت را شرح داد.

توهین ناموسی؛ انگیزه شلیک مرگبار در باغ ویلا
کد خبر: 665129
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۹ ۰۸:۴۵:۳۲

عامل جنایت مسلحانه دریکی از باغ ویلاهای شهرستان کلات با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در مشهد دستگیر شد و راز شلیک مرگبار را فاش کرد.

به گزارش روزنامه خراسان، دقایق اولیه بامداد روز گذشته،زنگ تلفن پلیس 110 در شهرستان کلات به صدا درآمد و خبرجنایتی وحشتناک، نیروهای انتظامی را به تکاپو انداخت. طولی نکشید که با دستور سرهنگ «حیدر بیگی»(فرمانده انتظامی کلات)گروهی از افسران پلیس آگاهی عازم یکی از باغ ویلاهای اطراف شهرستان شدند و بر وقوع جنایت مسلحانه در باغ ویلا مهر تایید زدند.

یکی از باغداران محلی به نیروهای انتظامی گفت: هرچه با تلفن همراه «محمد-پ»تماس گرفتم پاسخم را نداد به همین دلیل نگران شدم و به باغ ویلایش آمدم که با صحنه دلخراش مرگ او در خانه باغ روبه رو شدم و بلافاصله با پلیس تماس گرفتم.لحظاتی بعد عوامل انتظامی با حفظ صحنه جرم، مراتب را به قاضی هاشمی (بازپرس دادسرای عمومی وانقلاب کلات)اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور مقام قضایی در محل وقوع جنایت، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شد. بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که مرد 55ساله با شلیک از سلاح شکاری به قتل رسیده است. بنابراین در اولین مرحله از اقدامات جنایی،گوشی تلفن همراه مقتول مورد واکاوی های تخصصی قرارگرفت و سرنخ هایی به دست آمد که نشان می داد مرد آشنایی با او قرارملاقات داشته است.

در حالی که بررسی های قضایی به سپیده دم کشیده بود، ماجرای پیامک و تماس مشکوک در گوشی تلفن «محمد-پ»(مقتول)به عنوان اولین فرضیه جنایی زیر ذره بین تحقیقات رفت و این گونه پیگیری های تخصصی این جنایت هولناک با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده(رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی)به کارآگاهان ورزیده اداره جنایی استان واگذارشد. عقربه های ساعت حدود4بامداد را نشان می دادند که گروه تخصصی کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ محمدهمتی(رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی)، جلسه کارشناسی تحلیل جرم را با راهنمایی های رئیس پلیس آگاهی تشکیل دادند و دقایقی بعد با همکاری فنی کارشناسان اداره اطلاعات جنایی،موفق شدند مخفیگاه عامل جنایت مسلحانه را درمنطقه خواجه ربیع مشهد شناسایی کنند. بنابراین چندگروه عملیاتی به سمت بولوار بهمن و پارک های اطراف اعزام شدند چرا که احتمال می رفت عامل جنایت به منزل شخصی خودش نرود.

عملیات ردزنی و تعقیب و مراقبت چندین ساعت به طول انجامید و درنهایت مشخص شد مرد50ساله (متهم)به سوی منزل خودش در خیابان بهمن 4 درحرکت است. بی درنگ رمز عملیات در بیسیم های کارآگاهان پیچید و منطقه در حالی به قرق کارآگاهان پوششی درآمد که متهم به قتل وارد کمین نیروهای آگاهی شده بود اما آنان هیچ اقدامی را انجام ندادند تا این که «علی جمعه-ع»به داخل منزل مسکونی اش رفت. در این هنگام کارآگاهان با کسب مجوزهای قضایی از قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی)از در و دیوار منزل بالا رفتند و متهم به جنایت مسلحانه را درحالی به دام انداختند که او شوک زده فقط به کارآگاهان می نگریست و باور نمی کرد در کمتر از 12ساعت شناسایی و دستگیر شود.

دقایقی بعد افسران ورزیده اداره جنایی سلاح شکاری تک لول را نیز از زیر تخت خواب منزل متهم بیرون کشیدند و او را به مرکز پلیس آگاهی انتقال دادند. عامل این جنایت مسلحانه که هنوز در بهت و حیرت مانده بود، در اعترافات خود به کارآگاهان گفت:از همان دوران کودکی از فحاشی وتوهین های ناموسی متنفر بودم ولی متاسفانه گاهی با این توهین های زننده روبه رو می شدم. من زندگی خوبی داشتم ولی از3 سال قبل زندگی ام به هم ریخت. پسرم سرمایه کسب وکار می خواست و همسرم نیز طلاق گرفت. آن زمان من در باغ ویلای «محمد-پ»کارگری می کردم و امور مربوط به باغ را انجام می دادم تا این که «محمد»تهمت سرقت 6راس بز را به من زد و کارمان به دادگاه کشید و من 20 میلیون تومان وسایلم را برای رضایت گرفتن از او فروختم و از همان زمان کینه اورا به دل گرفتم تا این که 2روز قبل «محمد-پ»با من تماس گرفت و با توهین ناموسی مدعی شد که چرا اقساط وام400هزار تومانی را نپرداخته ام! من هم با همین جمله عصبانی شدم و از او پرسیدم که الان کجاست؟ او هم گفت در باغ کلات است.من هم بلافاصله اسلحه شکاری را درون کیسه ای گذاشتم و با خودروهای سواری خودم را به کلات رساندم وبه طرف باغ ویلای او رفتم.پشت یکی از درختان پنهان شدم و زمانی که او مشغول کار در باغ بود، ناگهان ماشه سلاح را فشردم وبی درنگ از آنجا گریختم. دوباره اسلحه را در کیسه گذاشتم و به مشهد آمدم که توسط کارآگاهان دستگیر شدم ولی فکر می کردم او فقط مجروح شده است.

تحقیقات افسران زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ریشه یابی این جنایت تکان دهنده و ادعاهای متهم درحالی ادامه دارد که بررسی های دقیق تر نشان داد:«محمد-پ»(مقتول55ساله)بعد از اصابت گلوله های ساچمه ای به داخل خانه باغ رفته اما مدتی بعد به دلیل خونریزی و عوارض ناشی از اصابت گلوله جان خود را از دست داده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها