کد خبر: 664327
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۲۲:۳۰:۵۰
| |

راز تصادف مرگبار زن جوان در هاله‌ای از ابهام

پلیس در حال تحقیق درباره علت تصادف مرگبار زنی است که از پشت یک موتورسیکلت سقوط کرد.

راز تصادف مرگبار زن جوان در هاله‌ای از ابهام
کد خبر: 664327
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۲۲:۳۰:۵۰

در پی شکایت خانواده زن جوانی که پس از مرگ مغزی اعضای بدنش اهدا شده است،‌ متهمی در رابطه با مرگ او بازداشت شد.

به گزارش سایت جنایی، مرگ این زن به نام مریم که ۳۴ سال داشت، اوایل خرداد امسال اتفاق افتاد. مسئولان یکی از بیمارستان‌های پایتخت فوت این زن را که دچار مرگ مغزی شده بود و هیچ امیدی به زنده ماندن او نبود، به خانواده‌اش اعلام کردند. پس از آن خانواده زن جوان با شنیدن صحبت‌های کادر پزشکی بیمارستان با اهدای اعضای قابل اهدای فرزند خود موافقت کردند.

پس از آن خانواده زن فوت‌شده برای طرح شکایت در مورد کشف راز ماجرایی که منجر به مرگ مغزی و در نهایت فوت او شده بود به دادسرای جنایی تهران مراجعه کردند. آنها در توضیح ماجرا گفتند: مریم دو سال پیش از شوهرش جدا شد و تنها زندگی می‌کرد. ما هم هر چند وقت یک بار به او سر می‌زدیم یا تلفنی جویای احوال هم بودیم. اما چند روزی بود که از او خبر نداشتیم و تماسی هم با ما نگرفته بود. برای همین به موبایلش زنگ زدیم. در کمال تعجب شنیدیم که یک مرد تلفن او را جواب داد. بعد از چند دقیقه هم گفت دخترمان تصادف کرده است و باید به بیمارستان برویم. آنجا بود که متوجه شدیم او در یکی از اتوبان‌های تهران تصادف کرده و بعد هم پیکر نیمه‌جانش به بیمارستان برده شده است. وقتی ما بالای سر مریم رسیدیم، گفتند مرگ مغزی شده و ما هم که دیدیم کاری از دست کسی برایش برنمی‌آید با اهدای اعضای بدنش موافقت کردیم. چیزی که برای ما مهم است این که چه اتفاقی باعث مرگ او شده است. ما به این موضوع مشکوک هستیم و می‌خواهیم رسیدگی شود که مریم چطور تصادف کرده است؟ چرا پیکر نیمه‌جان او از بزرگراه سر درآورده و کامیون به او زده، در حالی که خودش ماشین داشته و ماشینش کجاست؟

با طرح این شکایت، تحقیقات در مورد ماجرای منجر به مرگ این زن ۳۴ ساله آغاز شد. بررسی‌ها حکایت از آن داشت که زن فوت‌شده اخیراً با گروهی از دوستانش معاشرت می‌کرد و گاهی با هم به گردش یا رستوران می‌رفتند. بررسی‌ها نشان داد مریم در آخرین روز با همان دوستانش در کافه قرار داشت. با شناسایی تعدادی از اعضای گروه آنها گفتند: آن روز ما به کافه‌رستورانی رفتیم و ضمن صحبت غذا خوردیم و بعد از هم جدا شدیم.

ماموران در این شاخه از تحقیقات پی بردند زن فوت‌شده پس از ترک کافه با خودرو پژو خودش از آنجا نرفته، بلکه سوار موتورسیکلت مردی شده که او هم از اعضای گروه دوستان است. به این ترتیب، شناسایی این مرد که هومن نام دارد در دستور کار ماموران قرار گرفت و در ادامه مشخص شد آن دو پس از ترک کافه با موتورسیکلت مرد جوان چه مسیری را رفته‌اند. با به دست آمدن این نتایج، تصاویر دوربین‌های حوالی محل حادثه بررسی و معلوم شد زن فوت‌شده سوار موتورسیکلت هومن بود که به طرز مشکوکی تعادل خود را از دست داد و در اتوبان شیخ فضل‌الله نقش بر زمین شد و بعد هم کامیونی به او برخورد کرد که در نهایت باعث مرگ او شد.

تحقیقات برای بازجویی از  هومن ادامه یافت اما هیچ‌یک از اعضای گروه دوستان، از این مرد خبری نداشتند. این در حالی بود که در فیلم‌های دوربین مداربسته که لحظه وقوع حادثه را نشان می‌‌داد نیز خبری از هومن نبود که بخواهد توقف یا کمک کند. همچنین راننده کامیون هم بعد از تصادف به مسیر خود ادامه داده بود.

از این رو، شناسایی و دستگیری هومن و همین‌طور راننده کامیونی که با زن فوت‌شده برخورد کرده است در دستور کار ماموران قرار گرفت. سرانجام هومن دو روز قبل شناسایی و بازداشت شد. این مرد که ۴۳ سال دارد در مورد آشنایی خود با متوفی گفت: من همسر دارم و یک سال پیش ازدواج کرده‌ام. زن فوت‌شده را هم از قبل نمی‌شناختم و در همین دورهمی با او‌ آشنا شدم. آن روز او خواست من برسانمش. من هم موافقت کردم در راه با هم صحبت می‌کردیم که یکدفعه متوجه شدم صدا نمی‌آید و دیدم او نیست. اصلاً نفهمیدم کجای مسیر تعادلش را از دست داده و افتاده بود. ترسیدم و دنبالش رفتم و دیدم کامیونی به او زده و احتمالاً مرده است. من مقصر نبودم، اما نگران بودم کسی حرفم را باور نکند، به همین دلیل فرار کردم. وقتی به خانه رفتم، با همسرم به شهرستان رفتیم. بعد هم که فکر کردم آبها از آسیاب افتاده برگشتم که دستگیر شدم.

این مرد همچنین در مورد خوروی پژو زن فوت‌شده  گفت: ماشین دست من نیست.

بررسی‌های پلیسی خلاف ادعای متهم را نشان می‌داد و حکایت از آن داشت که حتی بعد از تاریخ حادثه هم ماشین پژوی زن فوت‌شده در اختیار هومن بوده و دوربین‌های شهری تخلفاتی را ثبت کرده‌اند.

در حال حاضر، بررسی نقش هومن در خصوص عمدی یا غیرعمدی بودن حادثه ادامه دارد. همچنین دستور توقیف پژو و  پیدا شدن هویت راننده کامیون صادر شده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها