کد خبر: 663124
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ ۰۸:۱۵:۴۹
| |

سرنخ‌های تازه در پرونده قتل مرموز مرد بازنشسته

کارآگاهان یک مظنون را در پرونده قتل مردی تنها دستگیر کردند.

سرنخ‌های تازه در پرونده قتل مرموز مرد بازنشسته
کد خبر: 663124
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ ۰۸:۱۵:۴۹

نتایج جدید در پرونده قتل مرد بازنشسته‌ای که به نظر می‌رسد در کار خرید و فروش عتیقه بود، منجر به دستگیری یک مظنون شد.

به گزارش سایت جنایی، تیم جنایی به محض حضور در خانه‌ مردی ۶۰ ساله با جسد مقتولی روبرو شدند که دست و پاهایش با طناب بسته شده و آثار ۹ ضربه چاقو بر بدنش مشهود بود. بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد همسایه‌ها در ساختمان صدای درگیری شنیده‌اند و آثار سرقت در صحنه جرم نیز وجود دارد.

جسد این مقتول زمانی کشف شد که خواهرزاده نگرانش در شب سیزدهمین روز از فروردین ماه امسال با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و به اپراتور گفت: دایی‌ام تنها زندگی می‌کند. تلفن همراهش خاموش است؛ به همین خاطر الان جلوی در خانه او آمده‌ام، اما در را باز نمی‌کند و موفق به دیدنش نشدم. از طرفی بوی شدید گاز هم به مشام می‌رسد، لطفاً کمک کنید.

با اعلام این موضوع به ماموران و امدادگران آتش‌نشانی شهرداری تهران دو تیم پا به طبقه پنجم آپارتمان مورد نظر گذاشتند. در نهایت با اخذ دستور قضایی در واحد مورد نظر را باز کردند و لحظاتی بعد هم جسد خون‌آلود مرد میانسال کشف شد.

طولی نکشید که ماجرای این قتل به بازپرس کشیک قتل پایتخت اطلاع داده و در بی‌سیم‌های کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نیز مخابره شد. دقایقی بعد از آن بازپرس سالار صنعتگر از شعبه هشتم دادسرای امور جنایی همراه تیم بررسی صحنه جرم در صحنه جنایت حاضر شد.

تحقیقات حکایت از آن داشت، چندی قبل اعضای خانواده مقتول به خارج از کشور مهاجرت کردند و او که بازنشسته بود تنها زندگی می‌کرد. همچنین بررسی‌ها نشان داد عامل یا عاملان جنایت پس از ارتکاب قتل شیر گاز را باز کرده‌اند.

در نخستین گام ماموران تیم تشخیص هویت به دستور بازپرس جنایی به انگشت‌نگاری از جسد و صحنه جرم پرداختند تا سرنخ‌های احتمالی را پیدا کنند. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نیز ماموریت یافتند تا با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه مورد نظر بررسی‌های خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

در نهایت با دستور قاضی سالار صنعتگر جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده ادامه یافت.

در حال حاضر با گذشت بیش از دو ماه از تحقیقات جنایی یافته‌های پلیسی حکایت از آن دارد که مقتول دستی در فروش عتیقه و سنگ قیمتی داشت. بررسی خانه نیز نشان داد در ورودی سالم است و تخریب نشده یا کسی به زور وارد نشده است. بنابراین احتمال قتل از سوی فرد یا افراد آشنا قوت گرفته است. به همین دلیل افرادی که به خانه مقتول رفت و آمد داشتند بررسی شدند.

در نهایت مظنونی بازداشت شد که هنوز اعتراف نکرده اما در خانه‌اش وسایلی پیدا شده که متعلق به مقتول است. این متهم در بازجویی‌ها با انکار قتل گفت: اموال مال خودم است و در کار خرید و فروش آنها هستم. چندی به مقتول زنگ زدم و تلفنش را جواب نداد، بعد به خانه‌اش آمدم و دیدم در خانه‌اش پلمپ شده است. من از هیچ چیز اطلاع ندارم.

در حال حاضر تحقیقات در مورد این متهم ادامه دارد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها