کد خبر: 662730
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۹ ۱۱:۱۵:۲۶
| |

پیشنهاد بی‌شرمانه به دختر جوان با تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی

خواستگار قلابی که دختری جوان را در فضای مجازی اغفال کرده بود، دستگیر شد.

پیشنهاد بی‌شرمانه به دختر جوان با تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی
کد خبر: 662730
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۹ ۱۱:۱۵:۲۶

رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری پسر جوانی خبر داد که در فضای مجازی با وعده ازدواج، دختری را اغفال کرده و با عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی، از او اخاذی می‌کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، سرهنگ سامع خورشاد گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کرده و صفت‌های ناشایستی را به وی نسبت داده است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شاکی دختری بود که مورد سوءاستفاده پسری شیاد در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته‌ بود، عنوان کرد: شاکی در شکایت خود گفت دریکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی غریبه که پیام دوستی برای‌م می‌فرستاد آشنا شدم و پس از اینکه مدتی به صورت مجازی با هم درارتباط بودیم به او اعتماد کردم و عکس‌های خصوصی خودم را برایش ارسال می‌کردم. چند روز بعد از این ماجرا با پیام عجیبی از وی روبه‌رو شدم. او به من پیشنهاد بی‌شرمانه‌ای داد و گفت اگر به خواسته‌اش پاسخ منفی بدهم عکس‌هایم را در فضای مجازی منتش رخواهد کرد و  وقتی به او جواب منفی دادم کارش را عملی کرد و عکس‌هایم را در فضای مجازی منتشر کرد.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی وشیوه وشگردهای خاص پلیسی، فرد خاطی در استان مازندران مورد شناسایی قرارگرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

این مقام انتظامی دررابطه با نحوه فریب شاکی، تصریح کرد: در بازجویی‌های اولیه، متهم منکر بزه ‌ارتکابی می‌شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، معترف شد از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد آنها به بهانه آشنایی و ازدواج، پس از دریافت تصاویر خصوصی و با تهدید به انتشار آن، قصد اخاذی را داشته که توسط پلیس فتا استان مازندران دستگیر شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها