کد خبر: 661723
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۹ ۱۰:۰۶:۵۲
| |

دستگیری اعضای باند سرقت طلاجات از زنان مسن

اعضای این باند سارق تاکنون به 17 فقره سرقت طلاجات از بانوان مسن به ارزش ریالی بیش از 70 میلیارد ریال اقرار کرده‌اند.

دستگیری اعضای باند سرقت طلاجات از زنان مسن
کد خبر: 661723
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۹ ۱۰:۰۶:۵۲

معاون عملیات پلیس آگاهی فراجا از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان طلاجات از بانوان مسن و کشف 17 فقره سرقت خبر داد.

به گزارش اعتمادآنلاین، سرهنگ محسن محسنی فرد گفت: در پی وقوع سرقت‌های سریالی طلاجات از بانوان مسن در سطح شهرستان کرمان، پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کاری کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: طبق تحقیقات میدانی به این روش که سارقان با چهره آراسته و مذهبی با استفاده از یک دستگاه خودرو ضمن پرسه‌زنی در مجاورت مساجد و اماکن متبرکه، اقدام به شناسایی بانوان مسن دارای طلا و زیور آلات به عنوان سوژه می‌کردند.

معاون عملیات پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: این افراد شیاد به بهانه کمک به افراد نیازمند و سپس جلب اعتماد و متعاقبا با این عنوان که قصد خرید طلا را دارند با استفاده از شیوه و شگردهای مختلف همه زیورآلات را قبل از باخبر شدن مالباخته به سرقت برده و متواری می‌شدند.

وی با اشاره به اظهارات مالباختگان و شاهدان عینی، گفت: در ادامه با اعزام گشت‌های پلیس آگاهی به محدوده مورد تردد احتمالی سارقان، خودروی پژو متهمان مشاهده و بلافاصله با اقدامات فنی محل اختفاء آنان در دو محله مختلف شناسایی شد.

سرهنگ محسنی فر با اشاره به اینکه با تلاش شبانه روزی کارآگاهان سارقان در دو عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند، گفت: طبق استعلامات انجام شده این 3 سارق حرفه‌ای ( 2 مرد و یک زن) دارای سابقه کیفری بودند که در بازجویی‌های انجام شده به کار خود اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این باند سارق طبق مستندات و همچنین با بهره‌گیری از روش‌های نوین بازجویی تاکنون به 17 فقره سرقت طلاجات از بانوان مسن به ارزش ریالی بیش از 70 میلیارد ریال اقرار کرده‌اند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها