کد خبر: 658920
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۴:۰۵:۴۸
| |

کلاهبرداری 20 میلیاردی به بهانه فروش ملک

متهمان به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شاکی به مبلغ 20 میلیارد ریال با شگرد صحنه‌سازی اعتراف کردند.

کلاهبرداری 20 میلیاردی به بهانه فروش ملک
کد خبر: 658920
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۴:۰۵:۴۸

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عاملان کلاهبرداری20 میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش اعتمادآنلاین، سردار علی ولیپور گودرزی گفت: فروردین‌ماه امسال فردی به اداره چهاردهم پلیس‌ آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت، قصد خرید ملکی را داشتم که  2 مرد جوان با همکاری یکدیگر ملکی را که مدعی بودند متعلق به مردی به نام نیما است، برای خرید به ارزش 700 میلیارد ریال به من معرفی کردند و قرار شد پس از تکمیل مدارک مالکیت، ملک در اختیارم قرار بگیرد. این دو مرد، یک فقره چک 20  میلیارد ریالی به عنوان کمیسیون از من دریافت کردند؛ ولی بنگاه معاملات ملکی به بهانه عدم تکمیل مدارک فروشنده، مبایعه‌نامه را فسخ و آن 2 مرد چک کمیسیون را نقد کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، 2 مرد جوان  با  صحنه‌سازی،  نیما را به عنوان مالک جا زده و یک فقره چک 20 میلیارد ریالی از شاکی تحویل گرفته‌اند، در حالی که ملک متعلق به  شخص دیگری بود.

وی افزود: کارآگاهان در گام بعدی با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان پرونده را شناسایی کردند و متوجه شدند که آنها قصد دارند تا با این شگرد دوباره کلاهبرداری و پول دریافت کنند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی، مخفیگاه متهمان را در تهران شناسایی و پس از  هماهنگی‌های لازم قضائی آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهمان پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ هدف بازجویی قرار گرفتند و صراحتاً به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شاکی به مبلغ 20 میلیارد ریال با شگرد صحنه‌سازی اعتراف کردند.

سردار گودرزی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، متهمان برای سیرمراحل قانونی پرونده به زندان اعزام شدند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها