کد خبر: 658793
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ۱۲:۵۷:۴۴
| |

آزادی مرد جوان از چنگ آدم‌ربایانی که 500میلیارد ریال تتر می‌خواستند

پس از آزاد شدن گروگان تحقیقات تیم کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ برای دستگیری 3 مرد آدم‌ربا همچنان ادامه دارد.

آزادی مرد جوان از چنگ آدم‌ربایانی که 500میلیارد ریال تتر می‌خواستند
کد خبر: 658793
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۰ ۱۲:۵۷:۴۴

مردی جوان که  توسط 3 نفر ربوده شده بود و گروگانگیران برای آزادی‌اش 500 میلیارد ریال تتر خواسته بودند، آزاد شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، چندی قبل زن جوانی هراسان به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ رفت و گفت، سه روز قبل از شهر خودمان به تهران آمدیم. همسرم که نیما نام دارد برای دیدار برادرش از خانه خارج شد اما دیگر بازنگشت و تلفن‌ همراهش خاموش شد. ساعتی پیش شماره ناشناسی به موبایلم زنگ زد و مدعی شد همسرم را ربوده است و با تهدید به قتل او برای آزادی‌اش رمز ارز تتر به‌ارزش 500 میلیارد ریال درخواست کرد.

تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با اقدامات اطلاعاتی پی بردند نیما قبل از اینکه به دیدار برادرش برود به‌خاطر اقدامات پزشکی به‌سمت بیمارستان رسول اکرم(ص) رفته بود که در آنجا تلفن همراهش خاموش شده است.

تیم جنایی در گام بعدی راهی محل موردنظر شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف بیمارستان متوجه شدند 3 مرد جوان با یک خودروی پژو405 ناگهان جلوی پای نیما توقف کرده و با ضرب‌وشتم اقدام به آدم‌ربایی کرده‌اند. در ادامه هویت یکی از متهمان شناسایی شد.

تحقیقات تکمیلی حکایت از آن داشت که نیما با آدم‌ربایان اختلافات گسترده مالی دارد و آنها یک دوست مشترک دارند که از درگیری آنها خبر دارد. از سوی دیگر اقدامات فنی مشخص کرد خودروی پژو405 در محور "خاش به زاهدان" تردد کرده است.

کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات سراغ دوست مشترک نیما و آدم‌ربایان رفتند. او به تیم تحقیق گفت، نیما قرار بود برای برطرف کردن حل مشکلات مالی که با آدم‌ربایان داشت50 میلیارد ریال تتر به حساب آنها واریز کند اما این کار را نکرد و زمانی که آن 3 مرد جوان از دریافت پول ناامید شدند، اقدام به آدم‌ربایی کردند.

در جریان تحقیقات جنایی هنگامی که متهمان متوجه شدند پلیس در یک‌قدمی بازداشت آنهاست گروگان را بدون دریافت پول آزاد کردند و هرکدام به‌سمتی متواری شدند که در ادامه نیما در سلامت کامل با اتوبوس میان‌شهری به تهران آمد.

پس از آزاد شدن گروگان تحقیقات تیم کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی  تهران بزرگ برای دستگیری 3 مرد آدم‌ربا همچنان ادامه دارد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها