کد خبر: 654660
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۵ ۲۱:۳۰:۱۰
| |

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

مجازات 2 بار قصاص برای قاتل عمو و برادرزاده

مردی که در جنایت مستانه عمو و برادرزاده‌ای را کشته است، به مرگ محکوم شد.

مجازات 2 بار قصاص برای قاتل عمو و برادرزاده
کد خبر: 654660
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۵ ۲۱:۳۰:۱۰

مردی که عمو و برادرزاده‌ای را حین مستی به قتل رسانده ‌است با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم که مدتی نیز فراری بود بعد از بازداشت اعتراف کرد حین مستی با مقتولان درگیر شده و آنها را به قتل رسانده ‌است.

این پرونده سال 97 به جریان افتاد. آن زمان به پلیس ورامین گزارش دادند مردی با قمه عمو و برادرزاده‌ای را زده‌ است. تحقیقات نشان داد متهم ابتدا مرد جوان را زده و سپس به عموی او حمله کرده ‌است.

این دو نفر به فاصله یک هفته در بیمارستان جان شان را از دست دادند. شاهدان به پلیس گفتند دو مقتول و عامل قتل به نام آرمان به خاطر فحاشی درگیر شدند و عامل قتل، مقتول جوان‌تر به نام سعید را دنبال کرد و مقابل چشم عمویش کشت و سپس عمو را زد.

پلیس تحقیقات را برای بازداشت آرمان آغاز کرد اما موفق نشد او را دستگیر کند تا اینکه دو سال بعد رد آرمان در شیراز زده و این مرد جوان بازداشت شد.

آرمان مدعی شد قصد قتل نداشته اما ضربات قمه را او زده ‌است.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی اولیای‌ دم درخواست قصاص کردند و گفتند حاضر به گذشت نیستند.

وقتی نوبت به متهم رسید گفت: به مهمانی رفته ‌بودم که با سعید دعوا کردم. دوستم بهمن و برادرش بهروز که در محل چاه‌های سازمان آب پیشوا نگهبان هستند، مهمانی ترتیب دادند و من و سایر دوستان‌مان را به آنجا دعوت کردند. ما همگی با هم مشروب خوردیم؛ اما بر سر گفتن سلامتی، من و سعید با هم درگیر شدیم. مست بودیم و درگیری میان ما بالا گرفت. همان موقع دوستم بهمن، سعید را سوار موتور کرد و او را به خانه‌شان رساند تا درگیری تمام شود؛ اما من که عصبانی بودم همان موقع با عموی سعید به نام مجید تماس گرفتم و به او فحش دادم. گفتم همین امشب برادرزاده‌ات را ادب می‌کنم. سوار وانت دوستم بهروز شدم و همراه او به سمت خانه سعید حرکت کردم؛ اما سعید که در همسایگی خانه عمویش زندگی می‌کرد و از حیاط صدای درگیری تلفنی عمویش و مرا شنیده بود با چوب سر خیابان آمده بود و درگیری میان ما دوباره بالا گرفت. سایر شرکت‌کنندگان در مهمانی هم آنجا حضور داشتند. سعید با چوب به من حمله کرد و من با چاقو او و عمویش را زدم.

متهم که به‌شدت ابراز پشیمانی می‌کرد گفت: قصد قتل نداشتم و خیلی متاسفم که چنین کاری کردم.

بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او، هیات قضات وارد شور شدند و متهم را به دو بار قصاص محکوم کردند. سایر شرکت‌کنندگان در درگیری نیز به حبس محکوم شدند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها