کد خبر: 653260
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۲ ۰۷:۴۵:۵۵
| |

دلیل عجیب برای اعدام نشدن یک قاتل سریالی

قاتل سریالی که قرار بود در ایالت آیداهوی آمریکا اعدام شود، به‌دلیل اینکه مأموران اعدام نتوانستند برای تزریق داروی کشنده رگ او را پیدا کنند، از مرگ نجات یافت.

دلیل عجیب برای اعدام نشدن یک قاتل سریالی
کد خبر: 653260
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۲ ۰۷:۴۵:۵۵

یک قاتل سریالی که قرار بود روز چهارشنبه در ایالت آیداهوی آمریکا اعدام شود، به‌دلیل اینکه مأموران اعدام نتوانستند برای تزریق داروی کشنده رگ او را پیدا کنند، از مرگ نجات یافت و به زندان بازگردانده شد.

به گزارش همشهری به نقل سی‌ان‌ان، توماس کریچ 73ساله که قدیمی‌ترین زندانی قاتل در ایالت آیداهو به شمار می‌رود، زمستان سال 1974میلادی دستگیر شد. در آن زمان او پس از آنکه سوار بر یک خودروی بیوک شد، با شلیک گلوله هر دو سرنشین این خودرو را به قتل رساند و اجساد آنها را کنار اتوبان رها کرد. با پیدا شدن اجساد قربانیان و همچنین خودروی بیوک، مأموران پلیس موفق شدند در جریان تحقیقات انجام شده، مرد جنایتکار را دستگیر کنند و همزمان با دستگیری او بود که معلوم شد وی با همین شگرد 2نفر دیگر را هم به قتل رسانده است.

کریچ به اتهام ارتکاب 4قتل محاکمه و به 4بار حبس ابد محکوم شد. اما تنها یک سال پس از دستگیری بود که در اعترافاتی هولناک مدعی شد که 42نفر را در 12ایالت به قتل رسانده است و این اعترافات او مردم آمریکا را شوکه کرد.

درحالی‌که برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند که کریچ یک قاتل اجاره‌ای بوده که برای یک گروه شیطان‌پرست کار می‌کرد و در ازای قتل‌هایی که انجام می‌‌داده، از این گروه دستمزد می‌گرفته است، اما این اطلاعات هرگز به‌طور رسمی تأیید نشد. در این شرایط قاتل سریالی همچنان در زندان به سر می‌برد تا اینکه در آنجا نیز دست به جنایت زد و با قتل یکی از زندانیان، این بار دادگاه حکم به اعدام او داد. نام مرد جنایتکار در همه این سال‌ها در فهرست افرادی که قرار بود اعدام شوند قرار داشت تا اینکه مقامات قضایی آیداهو، چهارشنبه گذشته را به‌عنوان زمان اجرای حکم درنظر گرفتند. به این ترتیب صبح چهارشنبه به وقت محلی، کریچ از زندان به اتاق اعدام منتقل شد تا با تزریق سم کشنده، حکم اجرا شود. اما تیم پزشکی مسئول اجرای حکم، 7بار تلاش کردند و نتوانستند رگ او را برای تزریق سم پیدا کنند. به این ترتیب حکم اعدام این قاتل سریالی متوقف و او به زندان بازگردانده شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها